OnePlus için şimdi de akıllı saat iddiası!


28 Ağustos 2020 Cuma 07:00
OnePlus için şimdi de akıllı saat iddiası!

Android dünyasının önemli oyuncularından biri olan OnePlus, pazarda daha geniş bir kitleye hitap edebilmek için yeni stratejiler geliştiriyor. Son olarak Nord sonrası uygun fiyatlı akıllı telefon pazarına iki yeni telefonla gireceği iddia edilen OnePlus, şimdi de akıllı saat geliştirdiğine dair iddialarla gündemde. Peki gerçekten de OnePlus giyilebilir teknoloji pazarına giriyor olabilir mi?

OnePlus akıllı saat mi geliştiriyor?

Aslında firma bu konuda ilk defa harekete geçmiş değil. OnePlus 2016 yılında, akıllı saat için kolları sıvamış ancak daha sonradan bu projeyi rafa kaldırmıştı. O zamanlar için bu sektöre tam olarak hazır olmadığını düşünen firma için bir ticari kayıt ortaya çıktı. Yine firmanın geçen sene CES 2020 için OneWatch isimlendirmesine sahip bir saat geliştirdiği iddia edilmişti.

Singapur’un IMDA adlı Infocom Elektronik Gelişim Otoritesi internet sitesinde OnePlus Watch adlı bir cihaz listelendi. Akıllı saat listede, W301GB model adıyla karşımıza çıkıyor. Markanın akıllı televizyon pazarına da girmiş olması ve orta seviye akıllı telefon olan Nord ile karşımıza çıkması, giyilebilir teknoloji pazarına yönelmiş olabileceği iddialarını güçlendiriyor.

Ancak bu modelin listede ortaya çıkığı gibi OnePlus Watch adında olup olmayacağı belli değil. Zira firmanın isimlendirme konusunda ne kadar kararsız olduğunu Nord modelinde görmüştük.

oneplus watch, oneplus akıllı saat, giyilebilir teknoloji

Hali hazırda giyilebilir teknoloji pazarında açık ara Apple üstünlüğü bulunuyor. Akıllı saat pazarında ne yarışa erken katılan Samsung, ne de agresif bir büyüme ile pazar payı kapmaya çalışan Huawei başarı kazanabilmiş değil.

OnePlus ise gerçekten de bu zorlu pazarda etkili olmak için inovatif bir akıllı sat modeliyle karşımıza çıkabilir. Aynı çatı şirketin diğer bir üyesi olan Oppo’nun da yakın zamanda bu pazara girmiş olması, akıllı saat hayalinin gerçek olmasını sağlayabilir. Sizce OnePlus akıllı saat pazarına göz kırpıyor olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Yeni çiple wearos un adam olma ihtimali var

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

Keşke tabletlere de girse. Bence bu iddia doğru

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
4 ay önce

OnePlus yaparsa en iyisini yapar pazara geç kaldı. Ekosistem oluştursa tutma şansı var. Kulaklık bunlardan biriydi. Sabırsız bekliyorum.

" OnePlus için şimdi de akıllı saat iddiası! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere OnePlus için şimdi de akıllı saat iddiası! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda OnePlus için şimdi de akıllı saat iddiası! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!