Okunma

Online Dünyada Her Daim Var Olmak


25 Ağustos 2009 Salı 09:25
Online Dünyada Her Daim Var Olmak

Apple tarafından yakın zamanda duyurulan yeni iPhone 3.0 yazılım güncellemesinde harika bir yeni özellik bulunuyor: Beklemesiz bildirim (Push notification). Bu bildirim fring gibi dinamik uygulamaların, kullanıcı uygulamaya girsin girmesin, her zaman arka planda çalışmaya devam edebilmeleri için oluşturulmuş bir özellik.

Bu özellik sayesinde fring, kullanıcı uygulamadan çıkmış olsa bile durumunu “online” göstermeye devam ediyor, böylece fring kullanıcısının arkadaşları kendisiyle iletişim kurmaya devam edebiliyorlar. Fing kullanıcısı da kendisiyle sohbet etmek, telefon görüşmesi yapmak ya da kendisine dosya göndermek isteyen biri olduğunu bildirmek üzere gelen uyarıya yanıt verip vermemeyi seçebiliyor.

Diğer bütün fring sürümleri gibi iPhone ve ipod touch için fring sürümü de ücretsiz indiriliyor ve herhangi bir üyelik ücreti olmadan kullanılabiliyor.

Bir arkadaş fring kullanıcısıyla sohbet/çağrı başlatmak istediğinde bir bip sesiyle birlikte, bağlantı kurulması istendiğini bildiren bir pencere görüntüleniyor. Kullanıcı bu pencereye tıkladığında, otomatik olarak fring uygulamasına giriyor ve doğrudan ilgili pencereye yönlendiriliyor.

Beklemesiz Bildirim Apple tarafından kullanıma sunuluyor, yeni sürüm cihaza indirildiğinde bu seçeneğin fring için kullanıma açılmasının istenip istenmediği soruluyor; onay verildiğinde ise özellik kullanıma hazır hale geliyor. Bu seçenek geçici bir süre için kapatılmak istendiğinde, ‘more’ öğesine tıklayıp ‘go offline‘ öğesini seçmek yeterli oluyor, bu durumda kullanıcı fring uygulamasından çıktığında, uygulamaya tekrar girene kadar Beklemesiz Bildirim kapalı kalıyor.

:: Beklemesiz Bildirim özelliğini beğendiniz mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Online Dünyada Her Daim Var Olmak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Online Dünyada Her Daim Var Olmak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Online Dünyada Her Daim Var Olmak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "