Okunma

Online Video, Blu-ray’i Sollayacak


06 Şubat 2009 Cuma 08:24
Online Video, Blu-ray’i Sollayacak

Video on Demand(VOD) olarak da bilinen internetten film izleme servislerinin Blu-ray’i geçmesi için henüz 8 yıl olduğu söyleniyor. SNL Kagan adlı araştırma firmasının raporu, eğlence sektöründe Blu-ray ve DVD gibi optik medyaların uzun yıllar liderliği kimseye kaptırmayacağını iddia ediyor.

Blu-ray Beş Yıl Sonra Lider

Yüksek çözünürlüklü Blu-ray için birkaç yıl ömür biçen firmaların aksine, SNL Kagan‘ın görüşü, formatın tam da bu süre sonunda %59,7 kullanım oranıyla piyasa lideri olacağı yönünde.

Ancak Blu-ray‘in liderliği fazla uzun sürmeyecek. Zira VOD, 2017‘ye gelindiğinde ev eğlencesinin aslan payına sahip olacak. Özellikle yüksek hızda internetin o yıllarda alacağı şekil düşünüldüğünde, araştırma firmasının öngörülerine yalan demek pek de mümkün değil.

:: Blu-ray’in ömrü sizce ne kadar olur?

Bilgi İçin : SNL
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Online Video, Blu-ray’i Sollayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Online Video, Blu-ray’i Sollayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Online Video, Blu-ray’i Sollayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "