Opera 10 milyon dolara oyun şirketi satın aldı


21 Ocak 2021 Perşembe 09:01
ABONE OL
Opera 10 milyon dolara oyun şirketi satın aldı

Yıllardır varlığını koruyan ve rakipleri ile mücadelesini sürdüren web tarayıcısı Opera, bir internet tarayıcısından ziyade birçok  internet hizmetine aracılık ediyor. Bu nedenle de kullanıcılar tarafından severek kullanılmaya devam ediyor. Varlığını daha da genişletmek isteyen Opera, yeni oyun bölümü için GameMaker‘ın sahibi Yoyo Games‘i satın aldı.

Opera’dan 10 milyon dolarlık satın alım

Bu hafta içerisinde oyun endüstrisi adına hareketli geçti. Bu hareketliliğe dahi olan Opera, GameMaker Studio 2‘nin sahibi YoYo Games‘i, oyuncuya yönelik tarayacısı Opera GX‘i ve Opera Gaming bölümünü genişletmek için 10 milyon dolara satın aldı.

YoYo Games daha önce 2015 yılında Playtech tarafından 16.4 milyon dolara satın alındı. GameMaker, Downwell, Forager ve Nuclear Throne dahil en sevilen bağımsız oyunların bazılarının temelini oluşturuyor. Ayrıca YoYo Games Undertable‘ın da geliştiricisi konumunda.

Ek olarak Opera Gaming‘e göre, GameMaker motoru 2020‘de 400 bin yeni kayıtlı içerik oluşturucuya ulaştı. Bu sayı halen artmaya devam ediyor.

Gerçekleşen satın alım hakkında açıklama yapan YoYo Games Genel Müdürü Stuart Poole, Yirmi yıldan fazla bir süredir GameMaker motorunun arkasındaki vizyon, sadece daha fazla oyun yaratmak değil, oyun stüdyosu içinde ve ötesinde geliştirmeyi genişletmekti. Ürünleri dünya çapında bilinen, güvenilen ve her ay milyonlarca kişi tarafından kullanılan Opera ile yapılan işlemin, her iki şirket için de olağanüstü bir büyüme döneminde bu kurucu vizyonun gerçekleştirilmesini hızlandırmak için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

 
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Melih
Melih
1 ay önce

Opera ???

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Umarım Türkiye’ye indirim olur gamemaker studioda.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Türkiye olarak oyun düşmanlığı içerisindeyiz nekadar büyük ne kadar değerli bir pazar ama vergi yüzünden burnunuz ….. Çıkmıyor beyin göçü neden oluyor işte bu yüzden

" Opera 10 milyon dolara oyun şirketi satın aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Opera 10 milyon dolara oyun şirketi satın aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Opera 10 milyon dolara oyun şirketi satın aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme