Okunma

Opera’dan Mobil Veriler


25 Aralık 2008 Perşembe 07:23
Opera’dan Mobil Veriler

Opera tarafından mobil telefon piyasasına dair yayınlanan veriler, geçtiğimiz yıla oranla mobil web kullanımının iki kata yakın oranda artış gösterdiğini ortaya koyuyor. Sadece kasım ayında 5,7 milyar web sayfasının Opera Mini tarayıcısı ile ziyaret edildiğini belirten State of Mobile Web raporu, Ekim 2008’e göre %12,1’lik, Kasım 2007’ye göre ise tam %303’lük artışa dikkat çekiyor. En çok ziyaret edilen siteler ise Google, Facebook ve Bebo.com olarak sıralanıyor.

Genişbant, Mobil İnternete Engel Değil

Opera CEO’su Jon von Tetzchner, sonuçları yorumlarken “Bu rakamlar, genişbant kullanımının çok daha yaygın olduğu ülkelerde bile mobil internetin hızla geliştiğini gösteriyor. Özelikle sıradaki bir milyar kişi ilk kez mobil telefonlarından internete bağlandıklarında, mobil web’in muazzam potansiyelini görüp, önemli faydalarının farkına daha iyi varacağız.” ifadesini kullanıyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Opera
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Opera’dan Mobil Veriler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Opera’dan Mobil Veriler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Opera’dan Mobil Veriler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "