Operatörler ücretli Hotspot konusunda ne dediler?


26 Aralık 2018 Çarşamba 14:12
Operatörler ücretli Hotspot konusunda ne dediler?

Uzun süredir gündemde olan ücretli Hotspot tarifesi hakkında artık tüm operatörlerden açıklamalar yapılmış durumda. Sırasıyla Vodafone,Turkcell ve Türk Telekom yaptıkları basın açıklamalarıyla herkesin merak ettiği bu konu hakkında önemli duyurularda bulundular.

Operatörler ücretli Hotspot konusunda ne dediler?

Daha önceden sizlerle paylaştığımız haberlerle tüm operatörlerin bu konu hakkındaki açıklamalarını paylaşmıştık. Bilgi üç farklı yerden geldiği için, bu açıklamaları bir video altında toplayalım dedik. İyi seyirler.

Vodafone ne dedi?

Şirket yetkilileri tarafında yapılan açıklama ile birlikte, kullanıcılardan hotspotyoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyeceği müjdeledi.

Yapılan açıklamayla Vodafone kullanıcılardan herhangi bir ek ücret olmaksızın, mobil internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşabileceklerini de belirtti.

Türk Telekom ne dedi?

“Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir.”

Turkcell ne dedi?

İnternet paylaşımını ücretsiz yapmak isteyen müşterilerin internetlerini paylaşırken açılacak sayfaya ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden giriş yapmaları yeterli olacak. Bu şekilde giriş yapacak müşterilerimiz paketlerindeki interneti hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir cihaz sınırı olmadan güvenli bir şekilde paylaşabilecekler.

“Hotspot’la farklı cihazlarla yaptıkları internet paylaşımı sonucu tarifelerindeki internetin tüketimini takip ve kontrol edemeyen, bunun sonucu olarak beklemedikleri fatura bedelleriyle karşılaşan müşterilerimiz de bulunuyor.

Bu müşterilerimizin sorununu gidermek amacıyla ‘Hızlı Giriş’ üzerinden giriş yapılmadan başka cihazlarla internet paylaşımı yapıldığında dünyadaki çeşitli internet paylaşım modellerindeki örneklerde görüldüğü gibi, aylık 9 TL’ye mevcut tarifesindeki internetine ek olarak 2 GB’lık paylaşımlı internet paketi devreye girecek.”
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
65 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

bir kaç ay sonrada türkiyede bir ilk internet paylaşımından ücreti kaldırdık diye reklam yaparlar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

hemen yarın gidip hattımı vodafone’ya geçireceğim…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Uygun değil

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Bence strateji başka. Turkcell hızlı giriş ile tüm şifreli giriş merkezini kendinde toplayacak ve diğer bankalara, üyelik olan yerlere vs. hizmet sunumu verecek ve bu işin ilki olmak istiyor. Bunuda bu şekilde zorlayarak yapacak. Eğer başarabilirse ve tutturursa Türkiyenin yeni portal merkezi olacak. Yapamazsa da şifreden vazgeçtik bitti gitti.

Misafir
Misafir
2 yıl önce

Turkcell bir doymadın ya zaten tarifelerin kazık bide buna tenezzül etme iyiki vodafone geçmişim

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

milletin anasını ağlattın turkcel hala da devam edin

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

koyunuz yolun bizi . hotspot içinde vergi alınsın bence .çünkü özel kullanım yapıyorsunuz belkide illegal oluşum içindesinizdir. ayrıca devlet telsiz vergisi alsın.ÖTV ALSIN-mtv olmaz btk tlf içi hot-wifi vergisi alsın bence elinizden geldiği kadar ittirin .2023’e kadar vizyon-sine oluruz sıkıntı yok..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Turkcell böyle uygulama yaparsa 4tane Turkcell hatım var hepisini başka operatöre taşırım

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Turkcell 3 senedir faturalıyım cihaz almışım taksitle şu taksitlerim bir bitsin hiç düşünmeden Vodafone taşınacağım zaten paketler deki fiyatlar tavan yapmış durumda lanet olsun. Turkcell lanet olsun. Sana

" Operatörler ücretli Hotspot konusunda ne dediler? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Operatörler ücretli Hotspot konusunda ne dediler? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Operatörler ücretli Hotspot konusunda ne dediler? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  2. 2 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  3. 3 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  4. 4 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  5. 5 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  8. 8 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  9. 9 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti