Operatörler ücretli Hotspot konusunda ne dediler?


26 Aralık 2018 Çarşamba 14:12
Operatörler ücretli Hotspot konusunda ne dediler?

Uzun süredir gündemde olan ücretli Hotspot tarifesi hakkında artık tüm operatörlerden açıklamalar yapılmış durumda. Sırasıyla Vodafone,Turkcell ve Türk Telekom yaptıkları basın açıklamalarıyla herkesin merak ettiği bu konu hakkında önemli duyurularda bulundular.

Operatörler ücretli Hotspot konusunda ne dediler?

Daha önceden sizlerle paylaştığımız haberlerle tüm operatörlerin bu konu hakkındaki açıklamalarını paylaşmıştık. Bilgi üç farklı yerden geldiği için, bu açıklamaları bir video altında toplayalım dedik. İyi seyirler.

Vodafone ne dedi?

Şirket yetkilileri tarafında yapılan açıklama ile birlikte, kullanıcılardan hotspotyoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılardan herhangi bir ücret talep edilmeyeceği müjdeledi.

Yapılan açıklamayla Vodafone kullanıcılardan herhangi bir ek ücret olmaksızın, mobil internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşabileceklerini de belirtti.

Türk Telekom ne dedi?

“Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir.”

Turkcell ne dedi?

İnternet paylaşımını ücretsiz yapmak isteyen müşterilerin internetlerini paylaşırken açılacak sayfaya ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden giriş yapmaları yeterli olacak. Bu şekilde giriş yapacak müşterilerimiz paketlerindeki interneti hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir cihaz sınırı olmadan güvenli bir şekilde paylaşabilecekler.

“Hotspot’la farklı cihazlarla yaptıkları internet paylaşımı sonucu tarifelerindeki internetin tüketimini takip ve kontrol edemeyen, bunun sonucu olarak beklemedikleri fatura bedelleriyle karşılaşan müşterilerimiz de bulunuyor.

Bu müşterilerimizin sorununu gidermek amacıyla ‘Hızlı Giriş’ üzerinden giriş yapılmadan başka cihazlarla internet paylaşımı yapıldığında dünyadaki çeşitli internet paylaşım modellerindeki örneklerde görüldüğü gibi, aylık 9 TL’ye mevcut tarifesindeki internetine ek olarak 2 GB’lık paylaşımlı internet paketi devreye girecek.”
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

65 yorum - “Operatörler ücretli Hotspot konusunda ne dediler?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Turkcell 3 senedir faturalıyım cihaz almışım taksitle şu taksitlerim bir bitsin hiç düşünmeden Vodafone taşınacağım zaten paketler deki fiyatlar tavan yapmış durumda lanet olsun. Turkcell lanet olsun. Sana

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Turkcell böyle uygulama yaparsa 4tane Turkcell hatım var hepisini başka operatöre taşırım

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  koyunuz yolun bizi . hotspot içinde vergi alınsın bence .çünkü özel kullanım yapıyorsunuz belkide illegal oluşum içindesinizdir. ayrıca devlet telsiz vergisi alsın.ÖTV ALSIN-mtv olmaz btk tlf içi hot-wifi vergisi alsın bence elinizden geldiği kadar ittirin .2023’e kadar vizyon-sine oluruz sıkıntı yok..

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  milletin anasını ağlattın turkcel hala da devam edin

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Turkcell bir doymadın ya zaten tarifelerin kazık bide buna tenezzül etme iyiki vodafone geçmişim

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence strateji başka. Turkcell hızlı giriş ile tüm şifreli giriş merkezini kendinde toplayacak ve diğer bankalara, üyelik olan yerlere vs. hizmet sunumu verecek ve bu işin ilki olmak istiyor. Bunuda bu şekilde zorlayarak yapacak. Eğer başarabilirse ve tutturursa Türkiyenin yeni portal merkezi olacak. Yapamazsa da şifreden vazgeçtik bitti gitti.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Uygun değil

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  hemen yarın gidip hattımı vodafone’ya geçireceğim…

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  bir kaç ay sonrada türkiyede bir ilk internet paylaşımından ücreti kaldırdık diye reklam yaparlar

" Operatörler ücretli Hotspot konusunda ne dediler? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Operatörler ücretli Hotspot konusunda ne dediler? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Operatörler ücretli Hotspot konusunda ne dediler? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video) Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video)
 2. 2 MediaMarkt dev televizyon indirimlerini başlattı! MediaMarkt dev televizyon indirimlerini başlattı!
 3. 3 Performans canavarı en güçlü 11 mobil işlemci! Performans canavarı en güçlü 11 mobil işlemci!
 4. 4 Galaxy Note20 serisine yakından baktık! Galaxy Note20 serisine yakından baktık!
 5. 5 Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler! Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler!
 6. 6 YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak? YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak?
 7. 7 Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık! Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık!
 8. 8 Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight
 9. 9 Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video) Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video)
 10. 10 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035