Oppo AR gözlük ve akıllı saat tanıtıldı


10 Aralık 2019 Salı 20:40
Oppo AR gözlük ve akıllı saat tanıtıldı

Oppo düzenlemiş olduğu Oppo Inno Day 2019 etkiliğinde yeni ürünlerini duyurdu. Oppo Smartwatch, Oppo AR ve dahası yeni Oppo ürünleri oldu. Firma birçok alanda teknolojik ürünlerini yakın zamanda piyasaya sunacak.

Oppo yeni ürünleri dikkat çekiyor

Yeni model telefonlarıyla adından söz ettiren Oppo, şimdi de farklı alanlardaki ürünlerini tanıttı. Akıllı saat, AR ve ev teknolojileri alanında çalışmalarını arttıran firma, duyurduğu yeni ürünleriyle dikkatleri üzerine çekti. Çin’in Shenzen şehrinde düzenlenen etkinlikte Oppo‘nun gelecekte çalışacağı teknolojiler hakkında da bilgi verildi.

Yeni duyurulan ürünler arasında ilk dikkati çeken Oppo Smartwatch oldu. Akıllı saat teknolojisi üzerinde çalışmalara başlayan Oppo‘nun bir akıllı saat modeli çıkarması daha önceden de beklenen bir durumdu. Resmi duyurunun yapılmasıyla da Smartwatch kesinlik kazandı. Yapılan duyuruda Oppo akıllı saatin 2020’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceği açıklandı.

Oppo Smartwatch

Akıllı saatin sahip olduğu özellikler paylaşılmadı ancak birçok bakımdan piyasada bulunan modellerden üstün olacağı söylendi. eSIM ve yapay zeka bulunan saatte iletişim yeteneği çok yüksek olacak.

Oppo 5G CPE Hub

5G teknolojisi için de çalışmalar yapan Oppo, ev teknolojisine CPE Hub ile giriş yaptı. Yeni nesil sistemde 5G bağlantı teknolojisiyle birlikte SIM kart desteği de bulunacak. Ayrıca kablosuz bağlantı seçenekleri Bluetooth, Zigbee ve Zwave de kullanılabilir olacak. Oppo 5G CPE HUB

Aynı anda 1000 cihazın bağlanabileceği Oppo 5G CPE Hub da akıllı saat gibi 2020’nin ilk çeyreğinde kullanıcılarla buluşacak. Gücünü Snapdragon X55‘ten alan yeni ev sistemi 6 GHz hızında 5G teknolojisi kullanacak.

Oppo AR Gözlüğü

Dikkat çeken bir diğer yeni ürünse Oppo AR gözlüğü oldu. “Yenilenmiş AR desteği” sunduğunu belirten Oppo, 5G’yi AR için de kullanacak. Microsoft HoloLens ve Google Glass ile benzerlik taşıyan Oppo AR, 2 balıkgözü kamerayla geniş görünüm imkanı sağlayacak. HD kamera ve derinlik algılayıcı sayesinde 3 boyutlu içerikler ortaya çıkacak.

Oppo AR

3 boyutlu ses sistemi (surround sound) destekleyecek olan yeni AR gözlüğü için yapılan duyuru esnasında bir kişinin Güneş Sistemi yolcuğu izleyenlere gösterildi. AR gözlüğü kullanan kişi gezegenlere elini her uzattığında o gezegenler hakkında bilgi yeni AR gözlüğünden geldi.

Bu ürünlerle birlikte Oppo‘nun birçok yeni cihazı 2020’nin ilk çeyreğinde kullanıcılarla buluşturması bekleniyor. Kesin bir tarih açıklanmasa da Oppo yeni ürünleri üzerinde çalışmalara devam ediyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oppo AR gözlük ve akıllı saat tanıtıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oppo AR gözlük ve akıllı saat tanıtıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oppo AR gözlük ve akıllı saat tanıtıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!