Oppo cihazlarda ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır?


16 Mayıs 2020 Cumartesi 14:19
Oppo cihazlarda ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır?

Oppo ekran görüntüsü nasıl alınır? Oppo ekran videosu alma işlemlerini tüm detaylarıyla bu haberimizde sizler için yazdık. Ekran görüntüsü alma işlemini çok kez gerçekleştiriyoruz çünkü telefonumuzda rastladığımız içerikleri, sevdiklerimizle paylaşmak istiyoruz. Peki Oppo cihazlarda modelimiz ne olursa olsun ekran görüntüsü alma işlemi aynı mı? Evet, Oppo RX17 Neo ekran görüntüsü alma, Oppo A5S ekran görüntüsü alma, Oppo AX7 ekran görüntüsü alma veya Oppo A5 2020 ekran görüntüsü alma işlemleri aynı ve zahmetsiz. Herhangi bir üçüncü taraf uygulama kullanmanıza da gerek yok.

Peki, Oppo A5 2020’de ekran görüntüsü nasıl alınır? OPPO A5 ekran nasıl yakalanır? veya OPPO A5 2020’de ekran nasıl kaydedilir? OPPO A5 cihazlarda ekran yakalamanın en kolay yolu zaten halihazırda cihazınız içinde bulunan ekran görüntüsü özelliğini kullanmaktır. Ekran görüntüsünü kaydettikten sonra Galerinize gidip görüntüleri düzenleyebilir, paylaşabilir veya beğenmediğiniz bir görüntü olursa silebilirsiniz. Haberimizi okumaya devam ederek Oppo ekran görüntüsü alma hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Oppo A5 ekran görüntüsü alma

1. Yöntem

1- Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranı ayarlayın.

2- Şimdi yapmanız gereken, güç tuşunu ve ses kısma tuşunu aynı anda bir saniyeliğine basılı tutmak.

3- Deklanşör sesini duyduktan sonra veya ekranınız kararıp eski haline geldikten sonra çekmiş olduğunuz ekran görüntüsünün bir önizlemesini göreceksiniz.

4- Ekran görüntüsünü düzenleyebilir, paylaşabilir veya beğenmediyseniz silebilirsiniz.

5- Çekilen ekran görüntüsünü galerinizde bulabilirsiniz.

2. Yöntem

Oppo ekran görüntüsü alma yöntemlerinden bir diğeri de üç parmak hareketiyle ekran görüntüsü almaktır. Öncelikle bu özelliğin aktif olduğunu doğrulamanız gereklidir. Aşağıdaki işlemleri uygulayarak bu özelliğin aktif olup olmadığını görebilirsiniz.

 

Ayarlar’a gidin. Akıllı Kolaylık ve ardından Jest ve Hareket seçeneğine dokunun. Açılan sayfada “Üç Parmakla Ekran Görüntüsü” özelliğini aktive edin. Ardından aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

1- Ekran görüntüsünü almak istediğiniz ekranı ayarlayın.

2- Üç parmağınızı da ekrana dokundurun ve yukarıdan aşağıya hızlı bir biçimde kaydırın.

3- Deklanşör sesi, telefon titreşimi veya ekranın kararıp yerine gelmesinin ardından ekran görüntüsünü başarıyla aldığınızı görebilirsiniz.

4- Alınan ekran görüntüsü galerinize kaydedilecektir.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oppo cihazlarda ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oppo cihazlarda ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oppo cihazlarda ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "