Oppo R15 ve Pro için Android 10 güncellemesi!


11 Temmuz 2020 Cumartesi 13:04
Oppo R15 ve Pro için Android 10 güncellemesi!

Oppo, geçen sene Android 10 temelli arayüzü olan ColorOS 7 için bir takvim açıklamıştı. Bu takvimde Corona salgını nedeniyle bir takım sarkmalar olsa da, Çinli üretici 2 sene önce piyasaya sürdüğü R15 ve R15 Pro telefonlarını da Android 10 ile tanıştıracak. Peki ama R15 Android 10 ile ne zaman tanışacak?

R15 Android 10 ile ne zaman tanışacak?

Aslında, Oppo yeni cihazları için çoktan 7.2 sürümüne geçiş yaptı. Buna karşın Oppo R15 ve R15 Pro gibi orta seviye eski cihazlara Android 10 güncellemesi gelmesi önemli. Şirket yeni açıkladığı takvime göre R15 modeli için güncellemeyi dün dağıtmaya başladı. R15 Pro için ise güncellemenin 28 Temmuz itibariyle dağıtılması bekleniyor.

Peki ama ColorOs 7 ile neler değişmişti bir hatırlamak gerekiyor. Bu yeni arayüzle birlikte, bellek optimizasyonunu yenileyen Oppo, tasarım açısından daha sadeleşmiş, basit ve anlaşılır simgelere geçiş yapıyor. Kamera için de yazılımsal destek sağlayan şirket, Android 10 desteğiyle birlikte gelişmiş portre modu ve titreme önleme özelliği ile karşımıza çıkıyor. Yine Oppo tarafından hazırlanan Soloop adlı fotoğraf düzenleme uygulaması da ColorOS 7 güncellemesi ile R15 serisine gelecek.

oppo r15, Android 10 , Oppo R15, Oppo Android 10, coloros 7 güncelleme

Telefonla oyun oynarken zamanın nasıl geçtiğini bilmeyenler için de ColorOS özel bir dinlenme modu sunuyor. Buna göre oyunla çok fazla zaman geçirdiğinizde, sistem sizi uyarıyor ve biraz dinlenmeniz konusunda tavsiye veriyor. Bu arada Breeno adlı asistanda ColorOS 7 ile yenileniyor.

MediaTek Helio P60 gibi yapay zeka ile güçlendirilmiş, orta üst seviye bir işlemciye sahip olan model, fiyat performans telefonları arasından da öne çıkan özelliklere sahip. Android telefon üreticileri genel olarak bir sene sonrası kolay kolay orta ve alt seviye telefonlara güncelleme dağıtmıyor. Aslında Oppo‘da güncelleme konusunda zaman zaman iyi sınavlar vermedi.

Oppo R15 ve R15 Pro modellerinin ise çok kullanılıyor olması, markanın 2 sene sonra bile güncelleme yayınlamasını sağlamış görünüyor. Peki siz Oppo‘nun ColorOS 7 güncelleme performansını nasıl buluyorsunuz, yorumlarınızı bekliyoruz.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

rx 17 lere nerede mallık mı ettik alarak

" Oppo R15 ve Pro için Android 10 güncellemesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oppo R15 ve Pro için Android 10 güncellemesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oppo R15 ve Pro için Android 10 güncellemesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  2. 2 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  3. 3 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  4. 4 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  5. 5 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  7. 7 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  8. 8 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  10. 10 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi