Okunma

Oracle CEO’sunun Maaşı Ne Kadar?


24 Ağustos 2009 Pazartesi 07:24
Oracle CEO’sunun Maaşı Ne Kadar?

Yaşanan ekonomik krizden sonra dev şirketlerin CEO’larının aldıkları maaşlar büyük tartışma konusu olmuştu. Krizin vurduğu insanlar açlık sınırında yaşamaya çalışırken, bu krize neden olduğu iddia edilen şirketlerin ve bankaların CEO’larının milyonlarca dolar maaş alması büyük tepkiye sebebiyet vermişti.

Nedeni bu tepkiler midir bilinmez, dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden olan Oracle’ın CEO’su Lawrance J. Ellison’ın maaşında büyük bir indirime gidildi. Bu öyle bir indirim ki, Ellison’un yıllık maaşı önümüzdeki yıl sadece 1 $ olacak.

Elbette bu Ellison’un fakirleşeceği ya da aç kalacağı anlamına gelmiyor. Geçtiğimiz üç sene içinde yılda 1 milyon $ maaş alan Ellison’un bu maaşı kendi yıllık kazancının sadece %1.2′sini oluşturuyor. %23.4′lük payla Oracle’ın en büyük hissedarı olan Ellison’un yılda 1 milyon $ az kazanacak olması kendisini pek etkilemeyecek gibi gözüküyor.

:: CEO’ların maaşlarının inanılmaz derecede yüksek olması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Oracle CEO’sunun Maaşı Ne Kadar?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yuh ya adamı saf yerıne koyuyonuz

" Oracle CEO’sunun Maaşı Ne Kadar? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oracle CEO’sunun Maaşı Ne Kadar? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oracle CEO’sunun Maaşı Ne Kadar? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "