Okunma

Oracle’ın Önünde Tek Bir Engel Kaldı


17 Temmuz 2009 Cuma 08:04
Oracle’ın Önünde Tek Bir Engel Kaldı

Sun Microsystems‘in hisse sahipleri şirketin 7 milyar $‘a Oracle‘a satılmasına onay verdi. Böylece satış için aşılması gereken engellerden biri geride kalmış oldu. Şimdi Oracle yetkilileri ABD ve AB yetkililerinden tekel oluşturmadıkları yönünde gelecek raporu beklemeye koyuldular.

Eğer bu son engel de aşılırsa, dünyanın en büyük üçüncü yazılım şirketi olan Oracle, Sun’ın Solaris ve Linux işletim sistemlerini bünyesinde barındıran Sun veri depolama ve sunucu donanımlarını da satan çok yönlü bir teknoloji şirketi haline gelecek. Ayrıca satış sonrasında Oracle, dünyanın en çok kullanılan programlama dillerinden biri olan Java‘nın da kontrolünü eline geçirecek.

Sun Microsystems’in hisse sahipleri dün aldıkları kararla, hisse başına 9,50$‘a denk gelen satışı onayladıklarını açıklayarak büyük birleşmenin önündeki iki engelden birini kaldırmış oldular.

:: Oracle satışın önünde kalan son engeli de aşabilecek mi?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oracle’ın Önünde Tek Bir Engel Kaldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oracle’ın Önünde Tek Bir Engel Kaldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oracle’ın Önünde Tek Bir Engel Kaldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "