Okunma

Orijinal Kartuştan Daha Kaliteli


10 Haziran 2009 Çarşamba 10:07
Orijinal Kartuştan Daha Kaliteli

Yer İsviçre. Mekan, Zürih’e 20 km uzaklıkta olan Wetzikon kasabası. Bu kasabanın özelliği 170 yıldır mürekkep işinde olan Pelikan markasının Ar-Ge fabrikasının yer alması.

Bilmeyenlere söyleyelim. Alman asıllı Pelikan, Avrupada çok iyi bilinen bir marka. Dolma kalem ile başlayan macera ofis sarf malzemeleri ile devam etti. Şirketler satın alındı ve bu marka gün geçtikçe büyüdü. Dünya çapında 2500 çalışanı ve birçok yerde fabrikası olan Pelikan, IT endüstrisine de el attı.

Videoyu İzleyin


Kartuş ve Toner üreten Pelikan bu alanda da kendisini göstermesini bildi. Orijinal kartuş ile aynı kalitede olan bu marka, piyasada bulunan birçok yazıcıları desteklemesi ve %30’a kadar daha ucuz olması ile ilgi çekti.  

Ar-Ge Merkezi

Ar-Ge Merkezinin fotoğrafları için tıklayın.

Pelikan’ın bu kadar başarılı olmasının nedeni kuşkusuz Ar-Ge çalışması. Wetzikon daki fabrika bu yüzden çok önemli. 2800 metre kare’ye kurulu olan bu fabrika, 50 profesyonel çalışanı ile mürekkep püskürtme teknolojisini yakından takip ediyor.

Kartuş üzerinde bulunan yongalar burada geliştiriliyor. Mürekkep’lerin kimyasal formülleri burada çıkartılıyor. Patent ihlali konusunda oldukça dikkat eden Pelikan, birçok durumda kendi teknolojisini ve bu sayede de kendi patentini geliştiriyor.  Bu fabrikanın diğer bir önemi, ilk üretiminin burada yapılması. Üretim esnasında çıkacak olan tüm sorunlar burada düzeltiliyor. Ardından da seri üretime geçiliyor.

:: Pelikan markasını biliyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Orijinal Kartuştan Daha Kaliteli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Orijinal Kartuştan Daha Kaliteli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Orijinal Kartuştan Daha Kaliteli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "