Okunma

Otonom araç testleri yaygınlaşıyor!


12 Mart 2017 Pazar 17:00
Otonom araç testleri yaygınlaşıyor!

İnsansız otomobiller, yani otonom araçlar için sanal ortam testlerinden çok daha önemli olan bir çalışma sahası var. Bu da gerçek ortam testleri. İşte bu test alanları herkesin gözünü korkutsa da otonom araçlara destek büyümeye de devam ediyor.

Otonom araç testleri yaygınlaşıyor!

Amerika’da bazı eyaletlerde devam eden otonom araç sürüş test çalışmalarına Kaliforniya dahil olmaya hazırlanıyor. İnsansız hareket eden bu otomobiller şehir içi trafik koşullarında ciddi testlere tabi tutuluyor ve bu sayede yazılımsal geliştirmeleri için gerçek trafik koşulları çok büyük referans olabiliyor.

Ancak, bu süreçleri başlatabilmek ise bir anda gelişen süreçlerin dışında bir durum. ABD’de farklı eyaletlerin kendilerine özgü trafik kuralları ve yasaları olduğu için, test ortamına girecek olan otonom araçlar için testi kabul eden eyaletlerin yasalarına göre yeniden programlanmaları gerekiyor.

Kaliforniya Motorlu Araçlar Departmanı tarafından yürütülecek olan düzenleme çalışmalarının ardından tamamen sürücüsüz yapıdaki otonom araçlar, bu eyalette de test edilebilecek.

:: Otonom araçlar ilginizi çekiyor mu?
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Otonom araç testleri yaygınlaşıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Otonom araç testleri yaygınlaşıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Otonom araç testleri yaygınlaşıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "