Okunma

Outlook.com, Gmail’den Daha mı Güvenli?


11 Ağustos 2012 Cumartesi 15:00
Outlook.com, Gmail’den Daha mı Güvenli?

Microsoft‘un bu ayın başında Hotmail servisini kapatarak duyurduğu ve yoğun ilgi ile karşılaşan yeni mail servisi Outlook.com, en büyük rakibi Google Mail, yani Gmail‘den daha iyi olmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Microsoft, Outlook.com‘u daha güvenli yapabilmek için yatırımlarını ve Ar-Ge faaliyetlerini de sürdürüyor. E-posta servislerinin sunulması kapsamında firmaların ve kullanıcıların en çok üzerine düştüğü konunun güvenlik önlemleri olması da bu hamleyi önemli kılıyor.

Tek kullanımlık şifreler

E-posta servislerinin onaylanmasında cep telefonuna gelen tek kullanımlık şifrelerinin kullanılması gibi güvenlik önlemleri sıkça kullanılıyor. Bu aşamalar güvenlik konusunda sıkça kullanılan yöntemlerden bir tanesi.

Bir Microsoft yetkilisinden yapılan açıklamaya göre Outlook.com kullanıcılardan güçlü şifreler istiyor. Bizim de sizlere önerimiz, içerisinde özel karakterlerin yer aldığı, büyük ve küçük harf kullanımının olduğu, kısa olmayan güçlü şifreler seçmeniz yönünde.

:: Outlook.com, Gmail’den Daha Güvenli Olabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Outlook.com, Gmail’den Daha mı Güvenli?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Su son imzalatilan sozlesmeden sonra google guvenen var mi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Outlook daha guvenli 😉

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Outlook Gmail’den daha guvenilir cunku Gmail gibi mesaj tarama gibi mide bulandirici bir reklam sistemi kullanmiyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  hotmail kapanmadı ki

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bencede artık microsoft e-posta işini bıraksın artık bence yazılımda yapmasın makyajlayıp satıyor. Nokia da batıracak ben sonra söylemedi demedinler

 6. SDN Okuru dedi ki:

  aynen Gmail’in yeri cok ayri 🙂

 7. Ultrayer6 dedi ki:

  yıllardır tek şikayetim reklam, spam ve benzeri mailler idi. Hotmail kullanırken bundan nefret ediyordum ve bir türlü çare bulamadım. Neredeyse gmail e geçecektim. Şimdi ise hesabımı outlook’a yükselttim. (daha doğrusu bana sormadan microsoft yükseltmiş, "isterseniz hotmail’e geri dönebilirsiniz" dedi, ben de yok kalsın dedim.) Neredeyse ıssız adadan kıtaya terfi etmişim gibi geldi. Hızını saymıyorum, reklamlar TAK diye kesildi, spam mailler kayboldu, ayrıca her maili bir güzel gruplandırdım, facebook mailleri kendi klasörüne gidiyor, diğerleri kendi klasörüne gidiyor, üyelik aktifleştirme maillerini gereksize atmıyor, çok çok güzel… Ben beğendim, bu sefer olmuş dedirtti bana.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  gmaili geçemezler açık ve net

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Arayüzü hızlandırsınlar yeter.

 10. RealCeday dedi ki:

  Eskiden güvensiz miydi. Güvenlik kişinin şifre seçimi ile alakalı diye düşünüyorum. Yoksa o bundan güvenli o şundan güvensiz tartışmaları saçma. Sen şifreni 123456 yaparsan güvenlikten söz etmek mümkün olmaz.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  2side güvensiz 🙂

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Bırakın outlook falan ya

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Gmailin yeri bi ayrı canım 🙂

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Spam önleme konusunda outlook çok başarılı

 15. SDN Okuru dedi ki:

  şim di benim bir hotmail im var dı sildim bir kaç gün önce kapandı mı yani bu sayfam şim di benim artık keşke kapansa var ya istemiyorum artık bir hotmail denerim kapandı mı diye ancak kapanmamıştır yani tamamen silinmemiştir diye deneye mi yorum biliyorsunuz ya arkadaşlar hotmail de sil deyince hemen silinmiyor ya bu bir kaç kuşak sonraki torunun falan görüyor ancak silindiğini

" Outlook.com, Gmail’den Daha mı Güvenli? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Outlook.com, Gmail’den Daha mı Güvenli? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Outlook.com, Gmail’den Daha mı Güvenli? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "