Okunma

Ovi Store Büyümeye Devam Ediyor


06 Mart 2010 Cumartesi 11:31
Ovi Store Büyümeye Devam Ediyor

Mobil işletim sistemlerinin sonrasında sağlayabileceği mobil içerik ve özellikle de uygulama desteği firmalar için artık önemli bir güç göstergesi olmuş durumda. Hal böyle olunca mobil uygulama mağazaları artık bir zorunluluk halini aldı. (Mobil Uygulama Mağazaları İncelemesi)

Dünyanın lider cep telefonu üreticisi Nokia, aynı zamanda Symbian ile mobil işletim sistemleri pazarında da en tepede yer alıyor. Finlandiyalı üretici Ovi Store ile kullanıcılarının birçok başarılı hizmete ve yüzlerce içeriğe kolaylıkla ulaşabilmelerini sağlıyor.

Ovi Store an itibariyle 180’den fazla ülkede kullanılıyor. Günlük 1.5 milyon içerik indirilme rakamına ulaşan uygulama mağazası Türkçe‘nin de aralarında yer aldığı 30 dil desteği ile her geçen büyüyen ve yükselen bir grafiğe sahip. Ovi Store’un en fazla ziyaret edildiği ilk üç ülke ise Mısır, Fransa ve Almanya olarak sıralanıyor.

İndirme

Günlük 1.5 milyon indirme seviyesini yakalayan Ovi Store’da saniyede 22 mobil uygulama indiriliyor. Bir Ovi üyesinin ortalama olarak indirdiği içerik sayısı ise 12 olarak kayıtlara geçmiş. Her ay hızla büyüyen Ovi Store, Şubat ayında bir önceki aya göre %100’lük bir artış yakalamayı başarmış durumda.

100’den fazla cihaza destek veren Ovi Store’da bu rakamın 60’dan daha fazlasını Symbian işletim sistemine sahip modeller oluşturuyor. En fazla içerik indirilen modeller ise N97, N97 Mini 5800 Xpress Music ve 5530 Xpress Music.

Ovi Store’da, 80 ülkeden geliştirici, yazılımlarını Ovi Store üzerinde paylaşıyor. Bunun yanı sıra dünya genelinde 50’den fazla mobil operatör müşterilerine Ovi Store’a ulaşabilmek için özel fonksiyonlar sağlıyor. Ayrıca 17 ülkede kullanıcılar ön ödemeli hatları veya faturaları üzerinden ücretlendirilerek içerik indirebiliyor.

:: Siz Ovi Store’u hangi cihazınızla ziyaret ediyorsunuz? En çok hangi türde içerik indiriyorsunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ovi Store Büyümeye Devam Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ovi Store Büyümeye Devam Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ovi Store Büyümeye Devam Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "