Okunma

Nokia’ların En Yeni Yazılımı Güncellendi


03 Eylül 2009 Perşembe 12:46
Nokia’ların En Yeni Yazılımı Güncellendi

Beta Labs kısa süreli suskunluğun hakkını vermeye başladı. Yenilikler ve güncelleme duyurularını ardı ardına yapan geliştiricilerin son güncelleme duyurusu, Nokia Ovi Suite ile ilgili. Hala beta etiketini taşıyan yazılım, yenilenen özelliklerin yanı sıra birçok hatanın giderildiği bir güncelleme ile geliyor.


Hızlanan arayüz ve daha az hata yeni sürümü niteleyen anahtar kelimeler.

Programın ilk etapta dikkat çeken yanı mobil uygulama yükleyebilme desteğine kavuşmuş olması. Daha önce bu yeteneğin yalnızca N97’ye gelebileceğine dair söylentiler çıkmış olsa da bu güncelleme tüm bunların silinmesini sağladı. Artık java ve sis dosyalarını çift tıklama ile doğrudan telefonunuza yükleyebileceksiniz. Ayrıca bu özellik web üzerinden indirilen uygulamalar için de güzel bir seçenek sunuyor. Bundan böyle “Ovi Store” üzerinden bilgisayarınıza indirdiğiniz uygulamaları da kolayca kurabileceksiniz.

Bunun yanı sıra performans güncellemeleri de bir başka önemli husus. Ovi Suite ile telefon iletişimi ve sayfaların hazırlanma süreleri ciddi manada hızlanmış.

Yazılım ile özellikle fotoğraf ve müzik içeriklerinin aktarılması esnasında yaşanan birçok hata giderilmiş ve önceki betaya kıyasla daha hızlı bir senkronizasyon sağlanmış.

:: “Ovi Suite”e geçtiniz mi yoksa hala Pc Suite mi kullanıyorsunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Nokia’ların En Yeni Yazılımı Güncellendi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ilki berbattı malesef..

" Nokia’ların En Yeni Yazılımı Güncellendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nokia’ların En Yeni Yazılımı Güncellendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nokia’ların En Yeni Yazılımı Güncellendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "