Okunma

Ovi’nin Yükselişi Sürüyor!


02 Ekim 2010 Cumartesi 15:30
Ovi’nin Yükselişi Sürüyor!

Nokia‘nın Ovi platformu, ilk yayınlandığı anda yetkililer tarafından “İşi zor” olarak eleştiriliyordu. Oysa ki Nokia kullanıcılarının bu tür bir platforma olan ihtiyacı, Ovi platformunu kısa sürede başarıdan başarıya koşturma düzeyine getirdi. Şimdilerde Nokia yetkilileri, Ovi’nin artan kullanıcı sayısından ve gelişen zengin içeriğinden dolayı mutlu olduğunu açıklıyor.

 

 

Ovi Store’a kayıtlı uygulamalar, günde 2.3 milyon indirilme sayısına ulaşıyor. Bu da saat başına 100 bin indirilme sayısı ederken, ayda da 70 milyon uygulama indirilmesi anlamına geliyor. Karşılaştırma yapmak için belirtirsek; geçtiğimiz günlerde Google’dan gelen bir açıklamada, Android Market‘in toplamda 1 milyar indirilme sayısına ulaştığını belirtilmişti. Apple‘ın App Store‘u ise 6.5 milyara ulaştı. Bunlar toplam değerler. Yani Ovi’nin günlük büyüme hızı, bu platformlar ile yarışır hale geldi diyebiliriz.

:: Ovi platformunu kullandınız mı? Sizce artıları ve eksileri nelerdir?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ovi’nin Yükselişi Sürüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ovi’nin Yükselişi Sürüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ovi’nin Yükselişi Sürüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "