Okunma

Oyuncular Şişman ve Üzgün


20 Ağustos 2009 Perşembe 11:45
Oyuncular Şişman ve Üzgün

ABD’de Emory Üniversitesi, Andrews Üniversitesi ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılan araştırmada oyun oynayanların şişman ve akıl sağlığı yerinde olmayan insanlar oldukları sonucuna ulaşıldı.

Dünya üzerinde her milletten milyonlarca oyuncu olmasına rağmen, sadece Seattle bölgesinde yaşayan ve yaşları 19 ile 90 arasında değişen 552 kişi arasında yapılan bir araştırmanın sonuçları hem mantıken, hem de istatistiksel açıdan pek bir anlam ifade etmiyor.

Bu garip araştırmanın sonucunda elde edilen veriler ise özetle şöyle: Oyuncular, oyun oynamayanlara oranla daha şişman ve  akıl sağlığı daha sık bozulan kişilerden oluşuyor. Oyun oynamanın yaratacağı sağlık sorunlarına vurgu yapmak istediklerini belirten araştırmacılar bu çalışmayı American Journal of Preventice Medicine’da yayınladılar.

Araştırmaya göre tüm oyuncular bu şekilde

Oyun oynamanın özünde hiçbir zararı olmadığını, eğer siz de bir oyuncuysanız kendinizde görebilirsiniz. Araştırmada verilen bilgiler bizce gerçeğin çarptılımış hali. Her şeyin olduğu gibi oyun oynamanın da aşırısı zararlıdır. Günler boyunca yerinizden kalkmadan oyun oynarsanız elbette ki daha şişman ve biraz sorunlu bir kişi haline gelirsiniz. Ancak öte yandan aynı şekilde günler boyunca aralıksız kitap okursanız da aynı etki oluşur. Kimse bu yüzden kitap okumak insanları şişmanlatır ve delirtir diyemeyeceği gibi oyunlar için de bu tip ifadelerin kullanılması bizce hatalı ve insanları yanlış yönlendirme amacı güdüyor.

:: Bu araştırmanın sonuçları hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oyuncular Şişman ve Üzgün konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyuncular Şişman ve Üzgün ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyuncular Şişman ve Üzgün ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "