Okunma

Oyuncular Utangaç Değil


08 Haziran 2008 Pazar 21:00
Oyuncular Utangaç Değil
Victoria Üniversitesi‘nde yapılan bir araştırma, video oyunu bağımlısı olarak bilinen insanların, bugüne kadar toplumda kabul gördüğü üzere utangaç ve anti sosyal kişiler olmadığını ortaya koydu. Araştırmaya göre, oyun bağımlılarının sadece %1‘lik bir kısmı utangaçlık sorunu çekiyor ve oyun oynamakla sosyal yetenekler ve kendine önem vermek arasında doğrudan bir bağlantı yok.

Oyunculuk Akli Bir Problem Değil

Victoria Üniversitesi’nin bu araştırmasının, 2012 yılında video oyunu bağımlılığını zihinsel bozukluk olarak tanımlamaya hazırlanan American Medical Association‘ın (AMA) planlarını da etkilemesi bekleniyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oyuncular Utangaç Değil konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyuncular Utangaç Değil ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyuncular Utangaç Değil ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "