Okunma

Oyunlar Daha Pahalı Olmalı!


31 Temmuz 2009 Cuma 13:20
Oyunlar Daha Pahalı Olmalı!

 

Sony Europe’un eski CEO’su ve şimdilerde Codemasters’ın yönetiminde yer alan Chris Deering, oyun yapım maliyetlerinin günümüzde çok arttığını belirterek yakın bir gelecekte oyun fiyatlarının da buna göre artması gerektiğini belirtti.

Oyun endüstrisinin geleceğinin desteklenmesi için fiyatlar ortalama 110 $ seviyesinde olmalı.” şeklinde konuşan Deering “Ancak insanları şu dönemde oyunlar için bu kadar para verebileceklerini düşünmüyorum. Her iki tarafı da memnun edecek bir üst sınır belirlenmeli.” ifadelerini kullandı.

“Oyuncular daha fazla para harcamak istemiyorlar. Ancak yapımcılar da bir oyun yapabilmek için eskisinden çok daha fazla para harcamak zorundalar. İşte sorun bu noktada başlıyor.” diyen Deering yakın bir zamanda oyun fiyatlarının artmasının büyük bir olasılık olduğunu belirtti.

:: Oyun fiyatları sizce pahalı mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Oyunlar Daha Pahalı Olmalı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer oyunları biraz daha pahalı satarlarsa bir oyun konsol fiyatında olur platastation 2`nin fiyatının 100 dolar olduğunu hatırlatmama gerek yok sanırım hollywood filmlerinde bir projesinde yüzbinlerce insan çalışıyor ve effektlere büyük paralar yatıtıryor vede bir filme 250 000 dolar para harcadığı halde bu filmi sinemalarda 10 dolar gibi bir bedel karşılığı filmi izletiyor ve adamlar bu şekilde dünyanın parasını kazanıyor hatta bir filmden milyar dolar kazandıkları bile oluyor (örnek: titanik filmi) ama bilgisayar oyununda en büyük bütçe ile yapılan bilgisayar oyununda bile hollywood`da bir filme yapılan masrafın 100`de biri bile yapılmıyor ve bir oyun projesinde en fazla birkaç bin kişi çalışıyor bunun üstüne bu kadarcık masrafla 40 dolara oyun satıyor ve yeterli para kazanmıyor!? (tam olarak karşılaştırma yaparsak hollywood bir dvd filmi 20 dolara satıyor)

 2. SDN Okuru dedi ki:

  maliyetleri düşürmenin yolunu bulun madem…
  ucuz yapımlardan da yüksek puan alan, çok satılan oyunlar çıkıyor. valve hala source motoruyla oyun yapıyor ve kaç nesil öncesi ekran kartlarında güzel oynanış sunuyor… grafik ve teknoloji herşey demek değil… senaryoya, grafik harici gerçekliğe abanın…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  oyun piyasasını kurtarmanın yolu korsanı bitirmek. bunun içinde oyunların çok ucuz olması gerekli. ancak o zaman insanlar korsana yönelmez. ve o zaman çook daha fazla oyun satarlar.

" Oyunlar Daha Pahalı Olmalı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyunlar Daha Pahalı Olmalı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyunlar Daha Pahalı Olmalı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "