Yeni alan adı uzantısı için şirketler sıraya girdi!


03 Ekim 2018 Çarşamba 11:00
Yeni alan adı uzantısı için şirketler sıraya girdi!

25 milyon dolar ödediği .app alan adı uzantısını geçtiğimiz Mayıs ayında erken erişime sunan Google alan adı portföyünü genişletmeye devam ediyor. ” .app ” uzantısının ardından bu kez .page için kullanıcılara müjdeli haber verildi.

Google, ” .page ” alan adları için erken erişim programını başlattı. GoDaddy ve Name.com gibi platformlar ile ortak bir çalışmaya imza atan internet devi, ön kayıt yaptırmak isteyen kullanıcıları ilk olarak 16 farklı platforma yönlendiriyor.

.page alan adı uzantısı için ön kayıt başladı!

Erken erişim programı gelecek salı gününe yani 9 Ekim’e kadar devam edecek. Bu tarihten sonra .page ile biten alan adlarını doğrudan Google Domains’den almak mümkün hale gelecek. Fiyatlandırma ise beklendiği kadar yüksek değil.

Şu anda GoDaddy’den .page ile biten bir alan adı almak istediğinizde 65 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Name.com ise henüz belirlediği fiyatı açıklamadı.

.page alan adı uzantısı için ön kayıtlar başladı

Erken erişim programının aslında .page ile biten bir alan adını satın almanın ikinci adımı olduğunu söyleyebiliriz. Zira, bunların fırsata dönüştürülmemesi için ticari marka sahiplerinin bu alan adlarını almasına şu anda izin veriliyor.

Örneğin larry.page, next.page, web.page ve google.page gibi alan adları şu anda kayıt edilmiş durumda. Eğer sizde .page uzantılı bir alan adı için ön kayıt yaptırmak istiyorsanız, buraya tıklarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni alan adı uzantısı için şirketler sıraya girdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni alan adı uzantısı için şirketler sıraya girdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni alan adı uzantısı için şirketler sıraya girdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  2. 2 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  3. 3 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  4. 4 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  5. 5 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  6. 6 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  7. 7 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  8. 8 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  9. 9 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  10. 10 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!