Parmak izi azaltan kaplama: Corninng Vibrant Satin


21 Temmuz 2018 Cumartesi 19:00
Parmak izi azaltan kaplama: Corninng Vibrant Satin

Parmak izi lekesi akıllı telefonlarda cam arka yüzey kullanılmasıyla birlikte büyük bir sorun haline geldi. Corning firması yıllardır ekran çizilmelerine ve dayanıklığa bir çözüm olarak Gorilla Glass teknolojisini sunuyor. Şimdi de cam yüzeylerde kalan parmak izi sorununa bir çözüm bulmuşa benziyor.

 

 

Parmak izi lekesinin sonu mu geliyor?

Corning, her sene artan cam ve parlak arka yüzeyli telefonları parmak izinden kurtarmak için yeni bir teknoloji geliştirdi. Firma özel bir mürekkep püskürtmeli yazıcıyla birlikte cam arka yüzeyin parlak yapısını matlaştırıyor. Böylece hem parmak izine hem de çizilmelere karşı koruma sağlıyor.

Aslında karşımızda Gorilla Glass gibi koruyucu bir teknoloji yok. Corning, arka kapağa basacağı belirli desenlerle parmak izini ve çizikleri görünmez kılmanın peşinde. Aynı zamanda bu mat baskı cam yüzeylerin yarattığı kayganlığı da önlüyor. Böylece akıllı telefonunuzu kavramak daha kolay olacak.

parmak izi

Peki ama akıllı telefon firmaları neden cam yüzey kullanıyor?

Parmak izi, çizilme ve düşürme riskine neden olan cam yüzeyler neden son yıllarda artış gösterdi? Cam yüzeyin en büyük artısı kablosuz şarjın daha verimli olmasını sağlaması. Aynı zamanda tasarımsal açıdan da cihazın göze hoş gelmesini sağlıyor. Muhtemelen önümüzdeki yıllarda cam yüzeyli akıllı telefonları daha fazla göreceğiz. Özellikle de Amiral Gemisi telefonlarda.

Vibrant Satin çoktan bazı dizüstü bilgisayarlarda kullanılmaya başladı. Ancak bu yeni teknoloji henüz cep telefonlarına uyarlanmış değil. Corning, akıllı telefon firmalarının bu teknolojiyi talep edip etmeyeceğine dair araştırmalarına devam ediyor.

Bu özelleştirilmiş baskıları akıllı telefon firmaları mı sunacak? İstediğimiz zaman bu baskıları değiştirmek mümkün olacak mı? Ve en önemlisi bu baskılar kılıflar kadar koruyucu mu? Bu soruların cevaplarını uygulamayı görmeden alamayacağız gibi. Eğer bu teknoloji kılıflar kadar koruyucu ise, kılıf üreticilerinin gelecekte işi zor olacağa benziyor.

Peki bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Özel baskılı bir yüzeyi cam yüzeye tercih eder misiniz?
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Parmak izi azaltan kaplama: Corninng Vibrant Satin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Parmak izi azaltan kaplama: Corninng Vibrant Satin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Parmak izi azaltan kaplama: Corninng Vibrant Satin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  2. 2 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  3. 3 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  4. 4 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  5. 5 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  6. 6 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  7. 7 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  8. 8 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  9. 9 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  10. 10 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!