Okunma

PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu


30 Mayıs 2016 Pazartesi 20:35
PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık her şey neredeyse birkaç saniye uzağımızda. İster yurt içinden ister yurt dışından anında alışveriş imkanı, alışveriş severler ve bizler için de büyük bir kolaylık sağlıyor. PayPal da bu konuda Türk kullanıcılara büyük fırsatlar sunuyordu.

Kart bilgilerinin güvenliğinden dolayı birçok kişinin internet üzerinden alışveriş seçeneğini es geçtiğini gören firmalar, bu sektörde gelişmeye devam ederken; internet üzerinden çalışan online bir ödeme sistemi olan PayPal’dan kötü bir haber bizlerle buluştu.

16-05/30/paypal-2-ppcorn.jpg

PayPal Türkiye faaliyetlerini durdurdu!

Kredi kartı kullanarak veya kullanmayarak, internet üzerinden güvenli alışveriş imkanı sunan PayPal; 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerin PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklarını belirtti.

Faaliyetlerini durduracaklarını açıklayan firma; Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde bulunmak için yaptıkları lisans başvurusunun Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yani BDDK tarafından reddi nedeniyle faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını açıkladı.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerine yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizen firma, bu süreç sonrasında kullanıcıların parasını kendi hesaplarına aktarabileceklerini belirtti.

:: PayPal’ın faaliyetlerini durdurması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Altuğ

Teknoloji ve oyun editörlüğü ile zaman geçirirken, diğer yandan da bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor. Atari ile bu serüvene katılan Alperen, konsollar ile arasını bir türlü düzeltemedi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

57 yorum - “PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yabancı şirketler türkiyede şube açmaya tenezzül etmezlerse bu sonuç çok normal. Gayet iyi olmuş

 2. SDN Okuru dedi ki:

  yerli sistemlerin arkadında duralım ki para yurtdışına kaçmasın

 3. SDN Okuru dedi ki:

  PayPal hizmetinin kapanmasının tek sebebi BDDK, yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından lisans alamaması sebebiyle Türkiye'deki faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Sebebinin ise PayPal üzerinden Türkiye'de yapılan finansal verilerinin BDDK'nın Türkiye'de tutmasını istemesi ancak PayPal'ın bunu kabul etmemesi olarak gösteriliyor. Fakat bu konuda daha BDDK tarafından resmi bir açıklama gelmedi.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Çok güzel yorumlar yazılmış. İnsanların çoğu artık bilinçleniyor. Kendine ve ülkesine değer veriyor ve bunu dile getirmekten çekinmiyorlar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Çok iyi olmuş. Başkasının kredi kartını ele geçirip hesaba ekleyenlere izin ver savcılık bilgi isteyince kimin kullandığını açıklama. Millet dolandırılsın. Bazı gurursuzlar bunu da hükümete bağlamış helal…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Çok iyi olmuş. Başkasının kredi kartını ele geçirip hesaba ekleyenlere izin ver savcılık bilgi isteyince kimin kullandığını açıklama. Millet dolandırılsın. Bazı gurursuzlar bunu da hükümete bağlamış helal…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Sorum şu ki 6 Haziran dan sonra paraları harcayabilicek miyiz?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Vergi ödüyorlardı zaten, araştırmadan sallama yorumlar yapmayın. BDDK kasten lisans vermemiş, Troy muhabbeti yüzünden kesin.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  ''Yine birşey kapanmış lanet ortadoğu ülkesi'' asıl buna WELCOME TO TURKEY. Her ne varsa devlete suç bulup, bu ülkede yaşanmaz deyip, hala paşa paşa yaşayanların ülkesi. Koskoca bir şirket yıllardır yaşayıp şimdi de ülkeden çekiliyorsa bunun suçu neden devletin.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  bkmexpress çomak sokmuştur.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Burada yine Nasıl bir oyun dönüyor? Yıllardır red edilmiyordu da şimdi red edilme sebebi nedir. Vekillerin oğlu aceba PayPal benzeri bir Sistem mi kurmaya çalışıyor şu an ? Kİmin ekmeğine yağ sürüldü aceba.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  yurt dışı para alıp gönderme ve alış verişler için kötü oldu bu olay. umarım en kısa sürede izin alınır ve yeniden kullanıma başlanılır.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  nasıl bir ülkeyiz yan 3.dünya değil 5.dünya ülkesi

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Dünyadaki her ülkenin yasasına uyup bizim ülkemizin yasasına uymuyorsa sıkıntı Paypal'da. Kimse kusura bakmasın, Bir şube açmayı çok gördüler. Devlet yakışanı yapmış.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Bence ***** express yapmishtir.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Bddk kadar boş beleş kurum yok

 17. SDN Okuru dedi ki:

  PayPal'a yol verip Milli İrade adı altında hangi yandaş şirketin önü açıldı? BDDK denilen kurum hangi imkansız şartları sundu da dünya çapında belki de rakipsiz olan şirket Türkiyeden çekilme kararı aldı? Sorsan herşey Türkiye için tabii. Yersen! Bırakın bu işleri.. Vatandaşın cebindeki 3 5 kuruşa bile vergi bağlamak isteyen zihniyetin ürünü bunlar. Müstehaktır! Durmak yok.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  paypal sona yaklaşıyor. artık çoğu site bitcoin kabul etmeye başladı.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Yurt dışından gelen paramizi nasıl çekeceğiz?

 20. SDN Okuru dedi ki:

  PayPal ile aylık maaşımı kazanan biriydim. Şu an kara kara düşünüyorum acaba ne yapacağım diye. Sen önce sitenin açılması için izin ver, PayPal ile küçük, orta ve büyük şirketler kurulsun. Millet hayatını PayPal üzerinden sağladığı gelire bağlasın ve ardından PayPal'ın lisansını reddet.. Büyük küçük herkes battı.. Küfür gibi insanlar..

 21. SDN Okuru dedi ki:

  bu kadar sacma bi olay olabilir mi? gelismeye falan tamamen kapali bir ulkeyiz. kesin bi cikarlari yoktu bu isten o yuzden izin vermediler. yaziklar olsun

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Hayırlısı

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Millet yurtdışı sitelerden nasil alışveriş yapacak var mi alternatif bir sistem varsa onunla ilgili de bir haber yapın

 24. SDN Okuru dedi ki:

  ha öyle ha böyle diye diye alışverişlerden kestiği komisyonu sürekli artırdı bu paypal. bencede bıraksın.

 25. SDN Okuru dedi ki:

  dava açmaları ve surecı uzatmaları daha mantıklı bu nedir ya cek git

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Hayırdir devlet paypal dan Rüşvet mi almak istedi paypal kabul etmedi

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Besleyecek imamı bulamadılarsa demek ki.

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Haydaaaa

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Bu kötü haber 🙁

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer vergi konusunda anlaşma sağlanamadıysa BDDK sonuna kadar haklıdır. Türkiye den gelir kazanacaklarsa, paşa paşa vergisini de ödemeleri gerekir.

 31. SDN Okuru dedi ki:

  Peki 6 hazirandan sonra hesapta kalan para ile aliexpress tarzi sitelerden alisveris yapabilir miyiz?

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Troy a rakip olmasın die lisans vermemislerdir. . Elveda paypal

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Bu ülke iflasa doğru gidiyor

 34. SDN Okuru dedi ki:

  İzin vermeme olayı yok. Gerekli şartları kasten sağlamadı. Biraz araştırın anlarsınız. Ama geri gelecekler.

 35. SDN Okuru dedi ki:

  hocam şunu biri açıklasın doğru mu anlamışım. paypal hesapları arasında para transferi yapılamayacak ama paypal hesabımızdaki para banka hesabımıza atılabilecek mi doğru mu anlamışım. yeni bir açıklamaya göre bu di mi anlatılan. yoksa 6 hazirandan sonra bankaya para da mı gönderemiyoruz

 36. SDN Okuru dedi ki:

  mesela ben paypal hesabımdaki para ile googleplay de uygulama alıyorum kendi hesabıma aktarmıyorum artık googleplay de alışveriş yapamayacak mıyım ?

 37. SDN Okuru dedi ki:

  bu hiç iyi olmadı işte

 38. SDN Okuru dedi ki:

  Burası Türkiye kardeş ne bekli10 devlet nerden para kazanırım derdinde

 39. SDN Okuru dedi ki:

  Bddk PayPal'ın başvurusunu reddetmiş ve artık Türkiyeden çekiliyorlarmış. Lanet ortadoğu hükümeti ve ülkesi

 40. SDN Okuru dedi ki:

  WELCOME TO TURKEY !

 41. SDN Okuru dedi ki:

  Ebay'dan nasıl alışveriş yapacağım paypal istiyor 🙁

 42. SDN Okuru dedi ki:

  Ortadoğu ülkesi olunca böyle oluyor işte. Adamlara lisans vermemişler, böyle bir saçmalık olabilir mi acaba ya! Ne hale getirdiler güzel ülkemi…

 43. SDN Okuru dedi ki:

  bu ne tip ya? ben demedim

 44. SDN Okuru dedi ki:

  Ebayde napıcaz?

 45. SDN Okuru dedi ki:

  Allah sizi bildiği gibi yapsın buluttan anlamayan herifler devlet yönetiyor.

 46. SDN Okuru dedi ki:

  Bkm ekspres kullanın arkadaşlar

 47. SDN Okuru dedi ki:

  Evet bir Dünya markası daha yerelleşme sevdası yüzünden maalesef ülkemizde kullanıma kapanıyor, lisan talepleri reddediliyor, altın da başka bir amaç var mı tam bilemiyorum ama Dünya'dan soyutlanmaya devam ediyoruz.

 48. SDN Okuru dedi ki:

  Detaylı bilgi vermiyorlar ama yerli ödeme ağının ayak sesleri bunlar emin olun Türkiyeden değil paypal kaynaklı bu sorun

 49. SDN Okuru dedi ki:

  PayPay müdür.

" PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "