Okunma

PCMark Tablet ve Telefonlara Geliyor


26 Haziran 2013 Çarşamba 14:00
PCMark Tablet ve Telefonlara Geliyor

PC sektöründe donanımcıların ve bilgisayarlarının gücünü test etmek isteyen kullanıcılar arasındaki en ünlü yazılım olan 3DMark, cihazın grafik gücünü test edip, standart bir puanlama ile cihazları karşılaştırmamıza olanak sunuyor.

Yükselen mobil trendlere cevap veren FutureMark, 3DMark‘ı Android ve Windows sistemlerine çıkarmıştı. iOS sürümünü de duyuran firma da henüz iOS sürümünü yayınlamış değil.

FutureMark‘ın bir diğer ünlü test yazılımı olan PCMark için de benzer strateji izleyecek olan firma, Android, iOS ve Windows için yeni test yazılımını duyuracak.

3DMark tanıtılırken kullanılan görsellerden bir tanesi

FutureMark‘ın CEO‘su Jukka Makinen‘in yaptığı açıklama ile onaylanan gelişme sonrası PCMark’ın iOS, Android ve Windows için geleceği de onaylanmış oldu diyebiliriz.

Sistemin tüm gücünü test edecek olan yeni PCMark, en gerçekçi kullanım seneryolarını barındıracak. Bu da yapılan puanlamanın önemini artıracak. PCMark henüz geliştirilmeye devam ediyor, programın ne zaman uygulama marketlerine yükleneceği şimdilik bir soru işaretinden ibaret.

:: PCMark’ın mobil cihazlara gelmesini nasıl yorumluyorsunuz?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “PCMark Tablet ve Telefonlara Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    zaten mevcut nereye gelcek

  2. SDN Okuru dedi ki:

    harika bi haber

  3. SDN Okuru dedi ki:

    lan mal zaten gelmedi mi

" PCMark Tablet ve Telefonlara Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PCMark Tablet ve Telefonlara Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PCMark Tablet ve Telefonlara Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "