Okunma

Pebble Android Wear’e Hazır


18 Şubat 2015 Çarşamba 18:30
Pebble Android Wear’e Hazır

Giyilebilir cihazlaırn ilk örneklerinden biri olan ve akıllı saatler arasında ayrı bir yere sahip olan Pebble, geçtiğimiz yıl Aralık ayında beta kullanıcıları ile Android Wear desteğini test etmeye başladığını duyurmuştu.

Bu süreçte Pebble‘ın Android test grubunda yer alan kullanıcılar, beta Android uygulaması ile Pebbe akıllı saatlerinde Android Wear bildirimlerinden yararlanabilmiş ve yine bu bildirimlere Android Wear cihazlara benzer olarak akıllı saatlerinden yanıt verebilmişti.

Aradan geçen iki aylık sürenin ardından Pebble, test sürecini tamamladı ve Pebble akıllı saatler için geçtiğimiz hafta yayınlanan v2.9 yazılımı ve v2.3 Android uygulaması ile bu özellikleri tüm kullanıcılara sundu.

15-02/18/bannercustom-replies-ad-23-150216-1024x574.jpg

Bu sayede Pebble kullanıcıları, kendi belirledikleri cevapları akıllı saatleri üzerinden verebiliyor, Hangouts bildirimlerini emoji ile yanıtlayabiliyor ve bunun gibi birçok Android Wear özelliğinden faydanalabiliyor.

Ancak yine de dokunmatik olmayan bir ekran ve mikrofon eksikliği gibi sebeplerden Pebble’ın tam olarak birebir Android Wear deneyimi yaşatmacağını da belirtelim.

Android uygulaması ile birlikte iOS uygulamasını da güncelleyen Apple, bu güncellemede önceki sürüme göre çok farklı şeyler sunmaz iken, performans artırımına yönelik düzeltmeler ve en son JavaScript uygulamalar Pebble uygulama mağazasına eklendi.

:: Hangi akıllı saati tercih ediyorsunuz?
yazarBerkay Tutal

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde makina mühendisliği eğitimini sürdüren Berkay, teknolojinin hemen her alanını takip ederken, özellikle mobil ve giyilebilir cihazlarla beraber Apple'ın ürünlerine ayrı bir ilgi besliyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Pebble Android Wear’e Hazır”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hiç güzel değil tasarımı

" Pebble Android Wear’e Hazır konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pebble Android Wear’e Hazır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pebble Android Wear’e Hazır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "