Okunma

Twitter’dan Canlı Yayın Özelliği!


12 Ocak 2016 Salı 14:30
Twitter’dan Canlı Yayın Özelliği!

2015 yılının en popüler uygulamalarından biri olmayı başaran Periscope, bilindiği gibi Twitter çatısı altında yer alıyordu. Ancak Twitter, Periscope uygulamasını bağımsız olarak devam ettiriyordu.

Son yapılan bir açıklamaya göre ise Twitter, Periscope canlı yayın uygulamasını tweetlere entegre edecek ve kullanıcılara tweet yoluyla canlı yayın yapma imkanı verecek.

Twitter’a canlı yayın özelliği geliyor!

16-01/12/news_1-twitter-canli-yayin-ozelligi-2016.jpg

Birçok farklı tartışmaya ve skandala konu olsa da Periscope, popülaritesini kaybetmiş değil. Twitter da bu yoğun kullanıcı kitlesini Twitter’dan ayırmayarak, kendi bünyesi altında sunmaya hazırlanıyor.

Söz konusu bu birleşmeden sonra kullanıcılar, herhangi bir tweet atıyormuş gibi canlı yayınlarını Twitter üzerinde yapabilecekler

Böylece Twitter, Periscope kullanıcılarını da Twitter tarafına taşımayı amaçlamışa benziyor. Ancak bu noktada, Periscope yayınlarının doğrudan Twitter üzerine mi aktarılacağı, yoksa Periscope bildirimlerinin tweet olarak mı yayınlanacağı sorusu, henüz netlik kazanmış değil.

Şu an için Twitter, canlı yayın özelliğini ne zaman aktif kullanıma açacağını belirtmedi. Ancak bu sürecin çok uzamayacağı dile getiriliyor.

:: Twitter-Periscope birleşmesi ve Twitter canlı yayın özelliği ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Twitter’dan Canlı Yayın Özelliği!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İlginç olur, artı yön alır eksi değil

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bencw gwc kaldılar pericsope var YouTube var buna gerek yok

  3. SDN Okuru dedi ki:

    periscope öldü diriltmeye çalışıyorlar. Tolga beyden sony smartband 2 incelemesi bekliyoruz. Firma bize yollamadı demesinler bir şekilde elde edin. bizi bilgilendirmek değil mi sizin göreviniz

" Twitter’dan Canlı Yayın Özelliği! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’dan Canlı Yayın Özelliği! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’dan Canlı Yayın Özelliği! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "