Okunma

Phenom Daha Güçlü


30 Haziran 2008 Pazartesi 21:00
Phenom Daha Güçlü
AMD’nin yeni üç Phenom’undan bir tanesi, performans açısından seriyi biraz daha ileriye götürüyor. Her ne kadar Intel’in üst düzey işlemcilerine karşı ciddi bir numara göremesek de Phenom X4 9550 Black Edition, 235 dolarlık fiyatıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Buradaki Black Edition tabirinin ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Black Edition demek, bu 2,6 GHz saat hızında çalışan Phenom X4 9550’nin saat hızları kilitsiz demektir. Yani overclock işlemi için önünüz açık.

e Takılı İki Phenom Daha

AMD’nin performans tarafında aradığını bulamaması garip bir bunalım havası içinde az enerji tüketen ve düşük ısıl tasarım güçlerine (TDP) sahip işlemciler üretmesini beraberinde getiriyor. AMD Phenom X4 9150e ve 9350e işlemcileri sırasıyla 175 ve 195 dolarlık fabrika çıkış etiketlerine sahipler ve 65 Watt’tan fazla enerji tüketmiyorlar. İşlemcilerden birisi 1,8 GHz diğeri ise 2,0 GHz hızında çalışıyor.

Bilgi için: AMD
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Phenom Daha Güçlü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Phenom Daha Güçlü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Phenom Daha Güçlü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "