Okunma

PHILIPS 46PFL4908K Video İnceleme


22 Aralık 2013 Pazar 10:00
PHILIPS 46PFL4908K Video İnceleme

Birçok modelle akıllı televizyon pazarında yer alan Philips‘in 4900 ailesinin en yeni modeli test merkezime konuk oldu. Tam adı 46PFL4908K olan televizyon adından da anlaşılacağı üzere 46 inç yani 117 cm. Günümüz televizyonlarında bulunan birçok fonksiyon Philips’in bu modelinde de karşımıza çıkıyor. 

Full HD LED panel

Televizyon Full HD yani 1920×1080 piksel çözünürlüğünde LED panel kullanıyor. Günümüz televizyonlarında bulunan DLNA, USB, USB’den medya oynatma, 3D, Smart TV, kablolu/kablosuz internet bağlantısı, sosyal ağlara bağlanma gibi özelliklere sahip.   

Smart TV   

Ağa ve dolayısıyla internete bağlanabilen (kablolu ya da kablosuz) televizyon Smart TV özelliklerini de barındırıyor. Bu sayede uygulama yüklenebilen televizyon sosyal ağlara da bağlanabiliyor. Haricen satın alınabilen kamera ile Skype desteği de sunan televizyon bu anlamda başarılı bir cihaz. Televizyona yüklenebilen uygulamalar arasında yerli ve yabancı kaynaklı birçok uygulama yer alıyor. Bu uygulamaları televizyona yükleyerek cihazın özellikleri geliştirilebiliyor.

Dahili HD alıcı

Televizyonda bütünleşik olarak HD uydu alıcısı yer alıyor. Ayrıca dijital karasal ve analog karasal TV alıcıları da bulunuyor. HD uydu alıcısının bulunması sayesinde ek olarak uydu alıcısı almak zorunda kalmıyorsunuz. Bu alıcı ilerleyen satırlarda detaylarını anlatacağımız USB‘den TV kayıt özelliğinin kullanımını da beraberinde getiriyor.

USB’den TV kaydı

Televizyon (firmanın bazı modellerinde olduğu gibi) televizyon yayınlarını kayıt edebilme imkanı sunuyor. Cihaza takılan USB sabit disk yardımı ile televizyon programlarını kayıt edebiliyorsunuz. Bu sayede özellikle televizyonun başında olmadığınız zamanlarda işe yarayacak önemli bir özellik. Ayrıca bu özellik yardımı ile canlı yayını durdurma, ileri ve geri sarma gibi fonksiyonları da hayata geçirebiliyorsunuz.

3D

Akıllı televizyonların olmazsa olmazlarından olan 3D, 46PFL4908K‘da da bulunan bir özellik. 3D‘nin derinliğini ayarlayabiliyorsunuz ve 2 boyutlu görüntüleri 3 boyuta çevirebiliyorsunuz. Cihazın pasif 3D teknolojisini kullandığını da belirtelim. Ürünün kutusundan 4 adet gözlük çıkıyor. Genelde 2 olan bu rakamın 4 olması iyi olmuş. Bu sayede 3 boyutlu bir film izlerken 4 kişi rahatlıkla bu eğlenceye katılabiliyor.

Bugünlerde akıllı televizyon almayı planlayanlara önerebileceğimiz bir ürün olan Philips 46PFL4908K, türünün başarılı bir örneği.

Video inceleme

Televizyonun özelliklerine video incelememizde göz atıyoruz:

 • 46 inç / 107 cm ekran
 • Full HD 1920×1080 piksel çözünürlük
 • Dahili HD uydu alıcı
 • DVB-T/C/S/S2 desteği
 • 3D özelliği
 • 2 boyutu 3 boyuta çevirme
 • Smart TV özellikleri
 • USB’den TV kaydı
 • USB’den medya dosyaları oynatma
 • Dahili Wi-Fi
 • Ethernet
 • Ek kamera ile Skype desteği
 • KDV dahil 1999 TL

:: Hangi marka akıllı televizyon kullanıyorsunuz?   

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “PHILIPS 46PFL4908K Video İnceleme”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  USB den film izlerken videolar ileri ve geri sarmıyor ..Umarım philips bu problemi halleder aksi halde philips kalitesine gölge düşürecek bir problem

 2. SDN Okuru dedi ki:

  vestel süper

 3. SDN Okuru dedi ki:

  46 inç 117 cm yapar Özgür Kaedeş, 2 kez dinledim 107 demişssin hemde 2 kez 😉

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Lg samsung.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Giriş sınfıı bir ürün?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bu Urun Orta Sınıf Degıl Gırıs Sınıfıdır…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Philips tv lerde var olan altyazıda tr karakter gösterimi sorunu düzeltilmiş mi??

" PHILIPS 46PFL4908K Video İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PHILIPS 46PFL4908K Video İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PHILIPS 46PFL4908K Video İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "