Okunma

Philips, Evleri Sinema Salonuna Çeviriyor


19 Şubat 2010 Cuma 15:25
Philips, Evleri Sinema Salonuna Çeviriyor

Alien ve Gladiator gibi başarılı filmlere imza atmış yönetmen Sir Ridley Scott‘ın kurduğu Ridley Scott Associates‘in (RSA) 5 yönetmeni, Philips firması için Paralel Lines adlı filmler çekti. 8 Nisan 2010’da yayınlanacak olan filmler için sinema salonu aramanıza gerek yok!

www.philips.com/cinema adresinden ulaşabileceğiniz Paralel Lines filmlerini, evdeki konforunuzda izleyebileceksiniz. Philips Cinema 21:9 TV‘nin tanıtımı için çekilen yapımlar, yeni televizyonun sinematik özelliklerini vurgulayacak.

45’i aşkın RSA yönetmeniyle görüşerek, drama, aksiyon, animasyon, bilim kurgu ve gerilim türlerinde beş filmi seçildi. “Parallel Lines” olarak adlandırılan bu filmlerin yönetmenleri ise Greg Fay, Johnny Hardstaff, Carl Erik Rinsch, Jake Scott ve Hi-Sim.

Önce Facebook’ta!

Filmlerin ön gösterimi yapılmadan önce, takipçiler www.facebook.com/philipscinema Facebook sayfasından kampanya ile ilgili daha fazla bilgi edinebilecek. Ayrıca filmler, www.facebook.com/philipscinema adresinden 26 Şubat tarihinde izlenebilecek. 8 Nisan’da yapılacak ön gösterimi kutlamak için de, YouTube ilk olarak geniş ekran sinematik 21:9 formatlı medya oynatıcıda “Parallel Lines” tanıtım filmlerinden sahneler gösterecek. Böylelikle YouTube, tarihinde ilk defa bir 16:9 medya oynatıcı standardını değiştirmiş olacak.

:: Bahsi geçen filmleri izleyecek misiniz? 21:9 formatı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Philips, Evleri Sinema Salonuna Çeviriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Philips, Evleri Sinema Salonuna Çeviriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Philips, Evleri Sinema Salonuna Çeviriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "