Okunma

Picasa 3’ü Yüklediniz mi?


24 Aralık 2008 Çarşamba 10:18
Picasa 3’ü Yüklediniz mi?

Google‘ın 10 parmağında 10 marifetli resim işleme yazılımı Picasa‘nın 3. sürümü çıktı. Kurcaladıkça sürekli yeni bir şeyler keşfedeceğiniz yazılım ile resimlerinizin renk ayarlarında oynamalar yapabilir, boyutlarını değiştirebilir, değişik efektler ekleyebilir, resim üzerine metin ekleyebilir ve bütün bunları görüntüleyebilirsiniz. Her yerinden ince detay fışkıran yazılım açıkken, ekran görüntüsü almak için kullanılan Print Screen tuşuna bastığınız anda, çekilen görüntü kayıt altına alınıyor.

 

Resimlerinizi oldukça kullanışlı bir arayüzde görüntüleyip düzenleyebilirsiniz.

Picasa’nın Kolaj özelliği sayesinde resimlerinizi, masanızın üzerinde dağınık bir şekilde duran fotoğraflar gibi gösterebilirsiniz. Picasa, bize 6 farklı kolaj biçimi sunuyor. Ayrıca hazırladığınız kolaj çalışmalarını kaydetmekle uğraşmadan, tek tuş ile duvar kağıdınız olarak kullanabiliyorsunuz.

10 parmağında 10 marifetli yazılımımız Picasa ile slayt gösterisi biçiminde videolar da hazırlayabilirsiniz. Aralara videolar da yerleştirmenize olanak tanıyan Picasa ile fon müziğini dilediğiniz gibi ayarlayabilir, çok sayıda farklı geçiş efekti kullanabilirsiniz. Ayrıca slayt gösterisinin altına ve aralarına yazılar da yerleştirebilirsiniz.  Hazırladığınız videonuzu dilediğiniz çözünürlükte kayıt edebiliyorsunuz.

 

Seçtiğiniz resimleri direk Blog’unuza yüklemek, anında yazıcıdan çıkarttırmak, en yakınınızdaki fotoğrafçıda baskıya göndermek veya web albümünüze yüklemek, Picasa ile sadece birkaç tuşa basmanızla gerçekleşiyor. Kullanımı çok rahat olan yazılım, aynı zamanda tamamen Türkçe. Kullanımı için herhangi bir ücret ödemeyeceğiniz Picasa’nın son sürümünü şiddetle tavsiye ediyoruz!

:: Yazılımı ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

:: Yazılımla ilgili teknik destek almak için tıklayın.

Yazan: Ruşen Göbel
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Picasa 3’ü Yüklediniz mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Picasa 3’ü Yüklediniz mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Picasa 3’ü Yüklediniz mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "