Okunma

Pioneer Çalışıyor!


20 Eylül 2009 Pazar 13:15
Pioneer Çalışıyor!

Yılların medya oynatıcı/yazıcı üreticisi Pioneer, Blu-ray teknolojisinde de boş durmuyor. Önümüzdeki ay piyasaya sürmeyi planladığı BDR-S05J-BK Blu-ray yazıcısını basına tanıtan firma, ilk 12x Blu-ray yazıcıyı çıkaracak olmanın haklı mutluluğunu yaşıyor. SATA arabirimini kullanacak olan yazıcı, 4MB buffer belleğe sahip olacak. PowerRead ve PureRead 2 teknolojisi de yazıcıda yer alacak.

Blu-ray yazıcının BD-R/-R DL (DL; Çift Katman) için 12x, BD-R LTH için 6x, BD-RE/-RE DL için 2x, DVD-R/+R için 16x, DVD-R/+R DL ve DVD+RW için 8x, DVD-RW için 6x, DVD-RAM için 6x, CD-R için 40x ve CR-RW için de 24x yazma hızı özellikleri mevcut olacak. İlk etapta Japonya‘da satılacak ürün, sonra dünyaya açılacak. Piyasaya çıkış fiyatı ise 417 Dolar olacak.

:: Piooner Blu-ray yazıcıları için ne düşünüyorsunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Pioneer Çalışıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pioneer Çalışıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pioneer Çalışıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "