Okunma

Piramitlerin Sırrı Çözülecek


11 Ağustos 2011 Perşembe 12:00
Piramitlerin Sırrı Çözülecek

Dassault Systèmes (DS), Büyük Mısır Piramit’inde şimdiye kadar keşfedilmemiş bölümlerin gizemini çözmek için oluşturulan Djedi Robot Mission projesinde Scoutek şirketine ve Leeds Üniversitesi’ne destek oluyor. Dassault Systèmes, proje kapsamında Djedi Robot’un 3 boyutlu (3D) tasarımını gerçekleştirmenin yanı sıra, robotun piramidin içinde gördüklerini de herkesin anlayacağı şekilde 3 boyutlu olarak canlandırıyor.

Dassault Systèmes (DS), araştırma ve inceleme teknolojileri konusunda faaliyet gösteren İngiliz Scoutek şirketi ve İngiltere’nin Leeds Universitesi ortaklığıyla oluşturulan Djedi Robot Mission takımına destek vererek piramitlerdeki kuyuları keşfetmek için Djedi adını verdiği araştırma robotunu 4,500 yıldır gözlerden uzak olan kraliçenin odasına göndermek üzere tasarladı. Hala keşfedilmemiş odalar ve kapılar bulunan Büyük Piramit’te aynı zamanda gizli geçitler olduğu da iddia ediliyor.

Dassault Systèmes’in çözümleriyle 3 boyutlu ortamda tasarlanan ve simülasyonları gerçekleştirilen Djedi robotu, piramitlerin içindeki çalışma alanında hata oluşmayacak şekilde tasarlandı. Djedi robotu kısa bir süre önce Büyük Piramit’in içerisindeki küçük geçitlerden geçti ve bugüne kadar gün yüzüne çıkmamış kırmızı işaretler ve grafitilerin fotoğraflarını çekti.

DS’in Passion for Innovation (İnovasyon Tutkusu) projesi destekçisi ve Harvard Üniversitesi Eski Mısır Bilimcisi Peter Der Manuelian “Kırmızı boyalı işaretler, numaralar ve grafitiler Gize çevresinde oldukça yaygın. Bunlar genellikle masonların veya tutukluların işaretleri anlamına gelen rakamların, tarihlerin ve hatta çetelerin isimleri” olduğunu söylüyor. Uzmanlar, yeni keşfedilen sembollerin piramit içerisinde yer alan kuyuların anlaşılmasında rol oynayabileceğini düşünüyor.

Gerçeği Yansıtmanın En iyi Yolu: 3D

Dassault Systèmes İnteraktif Strateji Direktörü Mehdi Tayoubi 3 boyutun sadece mühendisler için gerekli bir araç olmadığını, bu macerayı tam anlamıyla tecrübe etmenin en iyi yolunun 3 boyutlu deneyimlerden geçtiğini belirtiyor. Dassault Systèmes’in 3 boyutlu mühendislik deneyimleri ve en ileri 3D teknolojileri Djebi robotunun geçtiği kuyuları ve geçitleri 3 boyutlu olarak canlandırabiliyor.

Djedi Roboto Projesi ekibinin çalışmalarına 2011 yılı sonuna kadar devam etmesi ve 2012 yılı başında konuyla ilgili detaylı bir rapor yayınlaması bekleniyor.

Elde edilen resimler ve proje raporları aynı zamanda Mısır Eski Yapıtları Yüksek Şurası’nın resmi yayın organı Annales du Service Des Antiquités de l’Egypte (ASAE)’in 84. sayısında da yayınlandı.

:: Piramitlerin sırları ve bilinmeyenleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “Piramitlerin Sırrı Çözülecek”

 1. REDFOKS dedi ki:

  Şöyle bir şeyler anlatılıyor ama ne kadar doğru bilemeyecem

 2. execute dedi ki:

  çok merak ediyorsanız dağıtın bir tanesi bakın bakalım ne var ne yokmuş içinde dışında. Sonra toplarsınız yine

 3. PcMühendisi dedi ki:
 4. bewko dedi ki:

  çözüleceğini umuyorum ama bunu bize nasıl açıklayacaklar _

 5. El Padrino dedi ki:

  Cinler 1 ayda takır takır dizmiştir ***** için bu tür şeyler pek sorun değil.

 6. Maqmar dedi ki:
  Alıntı _taha Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Ne varki bu piramitlerde bildik mezar taş yığınları.. Yani illa bi tılsım bir gizem bulacaz…!! ()

  hehe şakacı seni

 7. _taha dedi ki:

  Ne varki bu piramitlerde bildik mezar taş yığınları.. Yani illa bi tılsım bir gizem bulacaz…!! ()

 8. Maqmar dedi ki:

  ben coktan cözüldüklerini düşünüyorum biz bilmiyoruz o kadar

 9. ender1genc dedi ki:
  Alıntı 7.42 Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Çözülse de kurtulsak saçma sapan teorilerden. Akıllıca olanları da var tabii.

  bir köşesine kullanma kılavuzu iliştirmemiş olmaları ne kötü de mi; hiç düşünmemişler herhalde biz bunu yapıyoruz ama ya bunu 5000 sene sonra bile çözemezlerse diye

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Piramitlerin sırrını söylim size. Bu piramit yapılardaki geometri çok önemli birşey. Dinler le özellikle de kabala kitabı ve öğretisi ve şeytanla çok ama çok ilgisi var. bunu ufolarla gelen uzaylılar yaptı diyen sığırlarda çok ***** ufolar da aslında aşağıda söylediğim grubun güdümünde kilerin yapmış olduğu çok büyük bir teknoloji, neyse geçelim. Biliyorsunuz firavun ve önceki nesilleri hep bu amn. koydu. mun şeytanına tapıyorlardı o zamanlardan beri ve bir şekilde başka boyuttaki şeytanla ve cin grubuyla bizatihi haberleşmek için buldukları bir yöntemdi daha doğrusu bu yöntemi insanlara öğreten de şeytan ve cinleridir (şeytanda cinlerdendir) devam edelim. piramit şekli itibariyle prizma olmasından ucuna doğru çok yoğun bir enerji oluşturur, bu enerjiyle şeytan bu dünyadaki kullarıyla haberleşiyordu. günümüzdede buna benzer yöntemlerle bu işi masonlar illuminati örgütleriyle yapıyorlar ve 1-2 yıl sonrada neler olacağını, dünyayı nasıl karıştıracaklarını ve şeytanın deccal olarak gelişini hep birlikte göreceğiz. anladınızmı.

 11. 7.42 dedi ki:

  Çözülse de kurtulsak saçma sapan teorilerden. Akıllıca olanları da var tabii.

 12. f1_ dedi ki:

  en merak ettiğim konulardan birisi bende pek çözüleceğini sanmıyorum

 13. ~J.c--W_ dedi ki:

  Pek çözüleceğini sanmıyorum.

 14. Fantoma dedi ki:

  Piramitlerin henüz çözülememiş bir kaç gizemi ***** />
  Bunların en önemlisi nasıl inşa edildikleri?
  Diğer bir önemli gizem, Hem Mısır’da, hem Çin’de ve hem de Meksika’da, yaklaşık M.Ö. 1200’lerde inşa edilmiş olmaları.
  Amerika’yı ilk ziyaret edenlerin M.S. 500’lü yıllarda, Vikingler olduğu varsayılsa da, aslında, ilk büyük göçte bu kıtaya gidildiği de söylentiler arası***** />
  Hatta, Apaçi ve Navajoların atalarının Orta Asya’dan göç edenler olduğu varsayımı da göz ardı ***** />
  Yine de, bu denli büyük ve görkemli yapıların sadece hükümdar mezarları mı, yoksa başka amaçlar
  için mi inşa edildikleri de ayrıca diğer bir sır.
  Dünyamızın Gizli Sahipleri adlı kitabında Giovanni Scognomillo’da araştırmaları neticesi, piramitlerin en, boy ve yüksekliklerinin çarpımının II. Dünya Savaşının başlangıç tarihini verdiğini vurgulamıştır.
  Özetle, bir robot gereçle bu sırlar kolayla ortaya çıkartılamaz bence.

 15. samedsymn dedi ki:

  benimde çok merak ettiğim ve az da olsa araştırma yaptığım bi konu bencede artık piramitlerin sırrının çözülmesi lazım zaten çok geç kalınmış bir konu tabi eğer bi sır varsa…..

 16. virtual worms dedi ki:

  bu konuya bir zamanlar kafayı takmıştım aylarca araştırdım her noktasına kadar onlarca sayfa yazı, onlarca resim inceledim, belgesellerde cabası…

  Kimileri muazzam bir anıt mezar, kimileri elektirik üretiyor dedi… Yapılışına dair onlarca kuram var. Şimdi bu robotu salınca içine sırrının falan çözüleceğini sanmıyorum. Sadece 3d iç kısmının modelemesini yapmaktan öteye gitmez. Nasıl yapıldığına dair, ne amaçla yapıldığına dair hiç kimse bir şey bilemicek yine. Büyük bir sır, ve bu konudaki fikirler kuramdan öteye gitmez. Bırakalım büyük bir sır yapısı olarak kalıp insanlarda merak duygusu uyandırsın

  Böyle bir harika mimarinin sahibinin aklına hayranım. Bunca zaman çözülemeyen bir sır inşa etmiş.

  İnsan zamandan korkar, zaman ise piramitlerden…

 17. SDN Okuru dedi ki:

  piramitler elektrik üretiyor dediler bir ara

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Piramitlerin sırrı çoktan çözüldü. Masonlar hepsini katletti, sonra adı Firavun’un laneti oldu!

" Piramitlerin Sırrı Çözülecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Piramitlerin Sırrı Çözülecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Piramitlerin Sırrı Çözülecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "