Okunma

Pixelmator Pro 1.1 Monsoon çıktı!


01 Haziran 2018 Cuma 00:30

Apple masaüstü işletim sistemi macOS tarafında Adobe Photoshop karşısındaki en büyük rakiplerden olan Pixelmator Pro yepyeni sürümü ile kullanıcıların karşısına çıkmış durumda. Dünyanın en yenilikçi görüntü düzenleme uygulaması olarak lanse edilen Pixelmator Pro 1.1 Monsoon yenilikleri ile dikkat çekiyor.

Pixelmator Pro 1.1 Monsoon yenilikleri neler?

Pixelmator Pro için gelen devasa güncelleme birçok yenilik içeriyor. Web için kolayca görüntü hazırlama, makine öğreniminden gücünü alan Otomatik Renk Ayarlama, Touch Bar desteği ve çok daha fazlası bunlardan bazıları. Bu arada Pixelmator ile Pixelmator Pro versiyonlarının birbirinden farklı olduğunu da baştan not olarak düşelim.

Yeni sürümde düzenleme iş akışının yeniden geliştirildiği ve düzenleme araçlarının basitleştirildiği görülüyor. Tamamen yeni makine öğrenimi gücü de fotoğraf düzenlemeye önemli katkı sağlıyor. Uygulama gerçekten kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek yapıda.

Web için dışarı aktarma ile modern web için görüntü hazırlama ve optimize etme konusunda büyük kolaylıklar sağlanıyor. Özellikle görsellerin mümkün olan en küçük boyuta sıkıştırılması konusunda uygulama başarılı. Dışarı aktarma ön ayarları da çok iyi bir şekilde optimize edilmiş durumda. Kesme Aracı da görüntüleri bölümlere ayırma konusunda oldukça pratik. Kısacası web dostu görüntüler için büyük bir atılım yapılmış.

Pixelmator Pro 1.1 Monsoon

MacBook Pro ile hayatımıza giren Touch Bar için sunulan tam destek ile favori Pixelmator Pro araçlarına kolayca erişilebiliyor. Hızlıca araç değiştirmek, renk ayarı uygulamak ve çok daha fazlası bu destekle bir dokunuş kadar yakın.

Otomatik Renk Ayaları ise makine öğrenimi sayesinde fotoğrafınız için otomatik olarak en mükemmel renklerin seçimini gerçekleştiriyor. Milyonlarca görüntü ile eğitilen makine öğrenimi algoritması ile her bir fotoğrafın içeriğine göre renkler en iyi şekilde uygulanabiliyor.

Uygulamanın en faydalı yeniliklerinden birisi de SVG formatı için olan desteği. SVG dosyalarını açmak, düzenlemek ve dışarı aktarmak konusunda uygulama oldukça başarılı. Çözünürlük bağımsız vektör görüntüler üzerinde ek bir uygulamaya ihtiyaç duyulmaksızın çalışabilmek tasarımcıların oldukça hoşuna gidecek.

Canlı Ön İzlemeler ile bir metni biçimlendirirken ve katman karıştırma ayarları yaparken neler olacağını daha baştan görebiliyorsunuz. Bu sayede tam da istediğiniz şeyi bulmak çok daha kolaylaşıyor.

Renk Aralığı Seçme aracı ise hassas renklerin veya tüm renklerin aralıklarının seçimlerini yapmanıza olanak sağlıyor.

Pixelmator Pro uygulamasını Mac App Store üzerinden 269,99 TL karşılığında satın alabilirsiniz.. Öte yandan, bu sürüm için macOS 10.13 High Sierra ile Metal 2 uyumlu bir Mac modeline sahip olmanız gerektiğinin altını çizelim.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Pixelmator Pro 1.1 Monsoon çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pixelmator Pro 1.1 Monsoon çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pixelmator Pro 1.1 Monsoon çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "