Okunma

PlayStation 3 Duygusallaşacak


17 Ağustos 2009 Pazartesi 12:15
PlayStation 3 Duygusallaşacak

Sony’nin tescil ettirdiği yeni bir patent dosyası İnternet’e sızdı. Patent belgesinde görülen resimlerde Sony’nin, PlayStation 3′ün insan duygularını anlamasını sağlayacak bir teknoloji üzerinde çalıştığı görülüyor. Belgedeki çizimlerde sadece kahkahanın algılanması gösterilse de, dosyada üzüntü, heyecan, kızgınlık ve can sıkıntısı gibi duyguların da belirleneceği belirtiliyor.

Bu yeni teknolojinin oyunlara nasıl uygulanacağı konusunda henüz bir bilgi yok. Bu konuda ancak tahminler yapılabiliyor. Yapılan bir tahmin ise gayet ilginç. Oyun oynarken, PS3 sıkıldığınızı belirlerse ekrandaki düşman saysını artırabilir ya da kızgınlık sezerse zorluğu düşürebilir. Böyle bir sistem oyunları daha çok oynanır kılabilir.

Elbette ki bu söylediğimiz sadece bir tahmin. Sony bu teknolojiyle ne yapar bunu ancak zaman gösterecek.

:: Sizce bu teknoloji oyunlarda nasıl kullanılabilir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “PlayStation 3 Duygusallaşacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    para kaç abi

" PlayStation 3 Duygusallaşacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PlayStation 3 Duygusallaşacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PlayStation 3 Duygusallaşacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "