Okunma

PlayStation 3 Kilo Verdi


30 Aralık 2008 Salı 11:09
PlayStation 3 Kilo Verdi

Gelişen teknoloji en çok da Sony’e yarıyor. Zira PlayStation 3‘ü ilk çıkardığında yaklaşık 840 dolara mâl edip, ürün başına 240 dolar zarar eden şirket, iSuppli’nin son parça hesaplamalarına göre bu fiyatı 448,73 dolara indirip, zararını da 50 dolar seviyesine çekmeyi başardı. Fiyat indiriminde özellikle iki yonganın tek bir parçaya indirgenmesi ve geri uyumluluk sağlayan bazı parçaların çıkarılmasının etkili olduğu düşünülürken, iSuppli ilginç bir sonuca daha ulaştı: PlayStation 3 ilk çıktığında toplam 4.048 parçadan oluşurken, şu anda sadece 2.820 bileşeni bulunuyor. Sony’nin kendilerinden her zaman bir adım önde olduğunu belirten iSuppli, 2009 yılında firmanın PS3 satış fiyatıyla maliyetini fitleyip, sonrasında her donanımdan kâr edecek seviyeye bile gelebileceğinin altını çiziyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : iSuppli
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “PlayStation 3 Kilo Verdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Biz de yedik zaten. Sony PS3 ten zarar ediyomuş. Yaa SDN bırak bu işleri kardeşim. Böyle yalan haberlerle nereye kadar? Hep yapıyorsunuz bunu…

" PlayStation 3 Kilo Verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PlayStation 3 Kilo Verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PlayStation 3 Kilo Verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "