Okunma

PlayStation 3 Slim Resmen Duyuruldu!


19 Ağustos 2009 Çarşamba 07:55
PlayStation 3 Slim Resmen Duyuruldu!

Bu yılın en çok beklenen duyurularından biri nihayet resmen gerçekleşti. Uzun süredir ortada dolaşan söylentilerin doğru olduğu ortaya çıktı. Sony, Almanya’da düzenlenen GamesCom fuarının açılış gününde yaptığı basın toplantısında, PlayStation 3′ün daha ince sürümü olan PlayStation 3 Slim’i tüm dünyaya duyurdu. Basın toplantısında duyuruyu yapan Kaz Hirai, PS3 Slim ile mevcut standartları korumak yerine kendi standartlarını yaratmayı tercih ettiklerini açıkladı.

Yeni PS3 Slim’in özelliklerine gelecek olursak, öncelikle devasa boyutlardaki PS3′e oranla gerçekten de küçük olduğunu görebiliyoruz. Orijinal PS3’teki bazı kıvrımlı bölümlerin atılması da buna büyük katkı sağlıyor. Sony’nin yaptığı resmi açıklamaya göre PS3 Slim, orijinal PS3’ten %32 daha küçük, %36 daha hafif olacak ve %34 daha az güç harcayacak.

45 nm’lik Cell farkı

PS3 Slim, Cell işlemcisinin 45 nm’lik bir versiyoununu bünyesinde barındırıyor. Orijinal PS3′te bulunan 60 nm’lik Cell ile aynı güçte olan bu işlemci, mimarisi sayesinde daha az güç sarfiyatı yapacak. Daha az güç sarfiyatı, daha az ısınma ve dolayısıyla daha düşük fan gürültüsü anlamına geliyor ki, bu gerçekten önemli bir özellik.

PS3 Slim’in üzerinde iki adet USB girişi ve Wi-Fi özelliği de bulunuyor. Ayrıca 120 GB kapasiteye sahip PS3 Slim’de sabit diski değiştirmek ürünün garanti kapsamı dışına çıkmasına yol açmayacak. Hatta Sony, bunu yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için sabti diski ön tarafa yerleştirmiş.

Ne zaman çıkacak? Fiyat ne olacak?

Sony yetkilileri PS3 Slim’i almak isteyenlerin çok fazla beklemesi gerekmediği müjdesini de verdi. Kaz Hirai basın toplantısında yeni ürünü Eylül ayının ilk haftalarına yetiştirmeyi planladıklarını belirtti. PS3 Slim’in piyasaya çıkış fiyatı hakkında sorulan sorulara ise Hirai “Aklınızda tutmanız gereken sayı 299.” şeklinde bir cevap verdi. Hirai’nin 299 dolar mı, yoksa 299 Euro mu demek istediğini ürün piyasaya çıkınca anlayacağız. Ancak büyük bir sürpriz olmazsa ürünün fiyatının 299 $ olacağını söyleyebiliriz.

 

PS3 Slim’in sahip olduğu özelliklerden, piyasaya çıkış tarihinden ve olası fiyatlarından bahsettikten sonra şimdi sizleri ürünün detaylı fotoğraflarıyla baş başa bırakıyoruz.

Genel görünüm

 

PS3 Slim çok sade bir tasarıma sahip

Önden, arkadan ve yandan görünüm

 

Arka tarafta Ethernet girişi, HDMI ve optik çıkışlar dikkat çekiyor

 

Ön yüzde iki adet USB girişi var

PS3 Slim de kıvrımlı hatlara sahip

Alttan görünüm

Sony alt kısma da logo koymayı ihmal etmemiş

Üstten görünüm

PS3 Slim, orijinal PS3’e göre daha kare bir tasarıma sahip

Genel görünüm – 2

PS3 Slim’in orijinal PS3’e göre daha şık olduğunu söyleyebiliriz

:: PlayStation 3 Slim’i beğendiniz mi? Ülkemizde satışa sunulursa bir adet almayı düşünür müsünüz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “PlayStation 3 Slim Resmen Duyuruldu!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bence gerçekten ç***** çok ***** gibi görkemli değ***** gb yi napayım.bunamı para ***** go al daha ***** para verilirmi..kazık……kahretsin tüketici hakları

" PlayStation 3 Slim Resmen Duyuruldu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere PlayStation 3 Slim Resmen Duyuruldu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda PlayStation 3 Slim Resmen Duyuruldu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "