Sony’den PS5 ile ilgili yeni bilgiler geldi!


30 Ekim 2020 Cuma 13:30
Sony’den PS5 ile ilgili yeni bilgiler geldi!

Sony, PlayStation 5 için piyasaya sürülmesine az bir zaman kala sistemin bazı erişilebilirlik özellikleri açıkladı. Yeni nesil konsol PS5, engelli kullanıcıların daha iyi deneyim sağlaması için özellikler barındıracak.

PlayStation 5 için yeni bilgiler

PlayStation 5, 12 Kasım tarihinde global çıkışını gerçekleştirecek. Bu tarih yaklaşırken bizler de yeni nesil konsol hakkında daha fazla şey öğreniyoruz. Şimdiyse Sony, sistemin yerleşik erişilebilirlik özelliklerini ve sistemin engelli oyuncular için nasıl kullanımının kolaylaşacağı konusunda detaylar paylaştı.

PlayStation 5

PS4’ün metin okuma sistemine ek olarak, PS5 konuşmayı metne dönüştürmeyi sağlayan bir ses dikte sistemine sahip olacak. Ayrıca kullanıcıların okuyamayabilecekleri ekran metinlerini duymalarını sağlayan bir ekran okuyucu işlevi de mevcut olarak sunulacak. Sony, bu özelliklerin aynı zamanda birden çok dili destekleyeceğini ve bu nedenle sistemin küresel özellik setinin bir parçası olacağını duyurdu.

Bunlara ek olarak düğme atama ve altyazı özelliklerinin yanı sıra renk düzeltme seçeneği de mevcut olacak. Ortak ayarlar için belirtilen ön tercih ayarlarını programlayabilmek mümkün olacak. Bunlar desteklenen çok sayıda oyunda hatırlanacak.

PlayStation 5’in DualSense kontrol cihazı dokunsal geri bildirim  ve uyarlanabilir tetiklemeler de içerecek. Ancak bu özelliklerde rahatsız olan kullanıcılar bu özellikleri azaltabilecek ya da devre dışı bırakabilecek. Çoğu ülkede stokları tükenen PS5, ülkemizde ise 8 bin Türk Lirası bandında almak isteyenlere sunulacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sony’den PS5 ile ilgili yeni bilgiler geldi!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  İlk yorumda benden olsun

" Sony’den PS5 ile ilgili yeni bilgiler geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den PS5 ile ilgili yeni bilgiler geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den PS5 ile ilgili yeni bilgiler geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 2. 2 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 3. 3 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 4. 4 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 5. 5 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 6. 6 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 7. 7 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 8. 8 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 9. 9 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 10. 10 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!