Okunma

Home Nazara mı Geldi?


18 Aralık 2008 Perşembe 12:00
Home Nazara mı Geldi?

Açılışında sanal da olsa kurban kesilmediğinden midir bilinmez, PlayStation 3 kullanıcılarını çok daha sosyal bir ortamda(!) birbirine bağlayacak olan Home adlı sanal dünya, yazılımın kodlarında yer alan açıklar nedeniyle hacker saldırısına uğradı. Yapılan hack işlemlerinden birinin, Apachi web sunucuları ve DNS yönlendirmenin bir kombinasyonu ile gerçekleştirildiği ve “Sony’nin sunduğundan daha ötede bir PlayStation Home deneyimi” sağladığı belirtildi. Diğer bir hack ise kullanıcılara PlayStation Home sunucularından istedikleri dosyayı indirmek için arka kapıyı açıyor.

İşin daha da vahim olan kısmı ise, geliştiriciler Home sunucularına herhangi bir dosya yükleme olanağı sağlayan bir güvenlik açığı tespit etmiş durumda. Yani hackerlara Home yoluyla virüs yayma fırsatı veriliyor. Bakalım Sony bu önemli güvenlik sorunlarını ne zaman çözecek.

:: Hackerların yeni gözdesi PlayStation 3 platformu mu olacak?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Home Nazara mı Geldi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Home Nazara mı Geldi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Home Nazara mı Geldi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "