Okunma

Sony’den Yeni VR Patenti!


28 Şubat 2016 Pazar 15:00
Sony’den Yeni VR Patenti!

Teknoloji dünyasının son gözdesi VR gelişmeye davam ediyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen MWC etkinliği başta olmak üzere gündemden hiç düşmeyen sanal gerçeğe, Sony firmasından yeni bir hamle geldi.

Oculus Rift ve Gear VR gibi ürünlere rakip olacak olan PlayStation VR, kullanıcıları kontrol cihazlarından kurtarabilir. PlayStation VR için daha önceden açıklanan tanıtım günü 15 Mart. Lansmana yetişeceği düşünülmeyen bu arabirimde, iki elin de boşlukta hareket etmesiyle kontrolü amaçlayan Sony, yeni patent başvurusu ile bu teknolojiyi bize yakın tarihte sunmaya hazırlanıyor.

16-02/28/psvrglove-640x504.jpg

Üzerinde çalışılan arabirime aslında çok yabancı değiliz. 2010 yılında piyasaya sürülen ve o dönemde PlayStation 3 ile kullanılan el izleme sensörüne benzeyeceği iddia edilen ürünün şekli konusunda çeşitli söylentiler mevcut.16-02/28/screenshot-2016-02-26-154720-520x542.png

Daha çok eldiven şeklinde olacağı düşünülen ürünün kullanıcıya geri bildirimi titreşim yoluyla iletmesi bekleniyor. Kontrollerin parmak ve bilek hareketleri ile algınacağı ihtimali yüksek görünüyor. Potansiyel arayüz hakkında çalışmalara devam eden Sony, gelecek günlerde daha somut bir prototip çıkarıp çıkarmayacağı ise merak konusu.

:: PlayStation VR hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSalih Yalçın

Kültür-sanat ve teknoloji konularına duyduğu ilgiden yola çıkarak 5 yıla yakın süredir haber yazan Salih, SDN bünyesinde kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Sony’den Yeni VR Patenti!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ne komiksiniz sonynin playstation dan başka birşeyini görmüyorsan o senin problemin biraz geri planda kalmış olabilirler ama hala çoğu alanda ilerliyorlar özellikle telefon piyasasında çok iyi gidiyorlar

  2. SDN Okuru dedi ki:

    sony üretir samsung taklit eder

  3. SDN Okuru dedi ki:

    oldukça değişik bir oyun deneyimi sunacak gelsin…

" Sony’den Yeni VR Patenti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sony’den Yeni VR Patenti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sony’den Yeni VR Patenti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "