Okunma

Plüton’a Dair Daha Çok Kanıt Bulundu


26 Mart 2016 Cumartesi 13:00
Plüton’a Dair Daha Çok Kanıt Bulundu

The New Horizons Bilim Ekibi, geçtiğimiz günlerde New Horizons Uzay Mekiği aracılığıyla Plüton’un fotoğraflarını çekmiş; NASA Uzmanları fotoğrafları yorumlamıştı.

Cüce gezegen statüsündeki gezegende; vadi yükseltileri, yüzen buz kütleleri, su bulunduğu iddiaları bilim dünyasında bir heyecan yaratmaya neden olmuştu.

Tüm bu gelişmelerin ardından fotoğrafların yorumlanmaya devam edeceği ve, gezegen ile ilgili yeni bulguların insanlığa açıklanacağı belirtilmişti.

Şimdiki süreçte ise Plüton araştırmalarının büyük bir kısmında yer alan astronom Michael E. Brown; dokuzuncu gezegene dair yeni bulguların bulunduğunu bildirdi.

16-03/26/burdick-discovering-planet-nine-chart-1200.jpg

Michael E. Brown ve meslektaşı Konstantin Batygin, Kuiper Kuşağı’nda çeşitli nesnelerin hareketlerinden kaynaklı olarak nesnelerin vücut ağırlıklarının saptandığını ifade ettiler.

Engadget haberinde hareketli nesnelerin, bir gezegenin varlığına da işaret edebileceğini belirten astronomlar; nesneleri SETI tarafından gerçekleştirilen sunumda gösterdiler.

Elde edilen bilgilerin henüz yüzde 0,001 kesinliğinin olduğu ifade edilen araştırmada, Güneş Sistemi’ne 9.Gezegen Plüton’u eklemek için fazlasıyla zamana ihtiyaç duyulduğu dile getirildi.

:: Plüton hakkındaki gizemin gelecekteki süreçte çözülebileceğini düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Plüton’a Dair Daha Çok Kanıt Bulundu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Plüton’a Dair Daha Çok Kanıt Bulundu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Plüton’a Dair Daha Çok Kanıt Bulundu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "