Polaroid, yeni ismiyle geri dönüyor!


26 Mart 2020 Perşembe 21:00
Polaroid, yeni ismiyle geri dönüyor!

Bir zamanların popüler fotoğraf makinası, Polaroid, son 10 yılda çok değişim yaşadı. Şirket, film formatını terk ettiğini açıkladıktan sonra, Impossible Project 2011’de yeniden dirildi ve filmlerini Urban Outfitters’teki Polaroid Spirit 600 Camera ile birlikte sattı. Popüler marka, 2017’nin ilerleyen dönemlerinde Impossible Project, OneStep 2 adlı kamerayla ve ardından 2018’de OneStep Plus ile markayı “Polaroid Originals” şeklinde geri getirdi.

Şimdi ise Polaroid bir kısır döngü ile karşı karşıya. Polaroid Originals, klasik Polaroid markasını geri aldı. Ve kutlamak için, Polaroid Now adında 99 dolarlık yeni bir kamera piyasaya sürüyor. OneStep 2 ve OneStep Plus gibi, bu model Impossible Project’in I-Tipi filmi ile çalışıyor. Ayrıca bu nostaljiyi anımsatan kamera için ek ödemeyi onaylarsanız, klasik, pille çalışan 600 format paketlere de sahip olabilirsiniz.

Portre ve Manzara çekimlerine uyumlu

Polaroid Now, daha yeni kameralarından farklı olarak birden fazla lens veya gereksiz bağlantı özellikleri ile kullanıcısını uğraştırmıyor. Bunun yerine, bir otomatik odaklama sistemine sahiptir. Ayrıca 35mm veya 40mm lenslerde de çalışır. Böylece, Polaroid, bir portre veya manzara çekimini doğru bir şekilde yapabileceğini iddia ediyor.

Polaroid Now

Bu fotoğraf makinesinin ayrıca bir vizörü de var. Önceki Polaroid Classic modellerinden daha iyi bir flaşa sahip olan yeni Polaroid’de flaşın tonunu ayarlamak için kameranın aydınlatma koşullarını dikkate almalısınız. Flaşı kullanmak istemiyorsanız, sarı güç düğmesinin yanında her çekimde devre dışı bırakan bir düğme yer alıyor. Flaşsız sürekli çekim için bu düğmeye iki kez dokunmanız yeterlidir.

Çift pozlama ve otomatik zamanlama

Bunun yanı sıra Polaroid Now, çift pozlama ve otomatik zamanlama moduna sahip. İkisi de aynı düğmeyle etkinleştirilen bu modlarda çift ​​pozlamayı etkinleştirmek için iki kez hafifçe vurmak yeterli. Kamera, yan tarafındaki bir Mikro USB bağlantı noktası üzerinden şarj edilebiliyor.

Polaroid Now

Polaroid, klasikleşmiş orijinal gökkuşağı logosunun bir parçası olan beş rengin her birini sınırlı sayıda piyasaya sürülecek. Bu renkler; mavi, turuncu, kırmızı, yeşil ve sarı. Polarid Now Türkiye’ye gelecek mi? sorusu ise sınırlı sayıda üretileceği için henüz belirsiz bir cevap taşıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Polaroid, yeni ismiyle geri dönüyor!”

  1. Anonim dedi ki:

    Türkiyeye gelir mi gelirse kaç tl ye gelir?

" Polaroid, yeni ismiyle geri dönüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Polaroid, yeni ismiyle geri dönüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Polaroid, yeni ismiyle geri dönüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "