Okunma

Polis FaceID ile şüphelinin telefonuna girdi!


01 Ekim 2018 Pazartesi 21:57
Polis FaceID ile şüphelinin telefonuna girdi!

Teknoloji ilerlemeye devam ettikçe gündelik yaşamdaki olaylar da, bu ilerlemeye göre evriliyor. Yeni ortaya çıkan bir haber ile FBI’ın, FaceID teknolojisi kullanarak bir şüphelinin telefonuna eriştiği ortaya çıktı.

FaceID polisin işini kolaylaştırıyor

Normalde yaşanan suç vakalarında, geleneksel şifrelemelerin kullanılmış olduğu elektronik cihazların açılabilmesi için çoğu zaman büyük bir çaba gerekiyor. Bazen ise bu durum büyüyerek, polis ve şirketlerin arasında yaşanan polemiklere kadar ilerliyor. Tarihte bir ilk yaşandı ve FBI, şüphelinin telefonunu FaceID kullanarak kolayca açtı.

Şüpheli konumunda olan Grant Michalski’nin iPhone X model telefonunun, FBI tarafından, yüz tanımlama sistemi kullanılarak zorla açılması sonucunda cihazdaki mesajlaşmaları incelenmeye başlandı. Kik Messenger adlı anlık mesajlaşma uygulamasında suçu işlediğine dair kanıtlar bulunan Grant Michalski‘nin bu sayede suçu işlediği kesinleştirildi.

FaceID

10 Ağustos‘ta gerçekleşmiş olduğu ortaya çıkan durum ile ilgili, yüz tanıma sistemi ve parmak izi kullanılarak telefonların zorla açılması hakkında henüz net bir tanım mevcut değil.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Polis FaceID ile şüphelinin telefonuna girdi!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Panik yaygın.

 2. Anonim dedi ki:

  Bu da Face ID reklamının farklı bir açısı.

 3. Anonim dedi ki:

  kimse de demiyor ki kardeşim fbi adamın parmağını okuyucuya koyduramaz mı yani illa face id mi sıkıntı hem bunda kötü olan ne eğer suçlu isen devlet telefonunu inceler yok suçlu değilsen neden korkuyorsun ki 😀

 4. Anonim dedi ki:

  Face ID kullanan bi telefon alacak hali kalmadı artık Türkiye’deki suçluların merak etmeyin. TL böyle devam ederse düşmeye, insanlar Face ID kullanan bi telefon almak için suç işleyecek 😀

 5. Anonim dedi ki:

  Bizim suçlular paniğe kapıldı…

" Polis FaceID ile şüphelinin telefonuna girdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Polis FaceID ile şüphelinin telefonuna girdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Polis FaceID ile şüphelinin telefonuna girdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "