Popüler Instagram özelliği Linkedln’e geliyor!


08 Eylül 2020 Salı 16:35
Popüler Instagram özelliği Linkedln’e geliyor!

Özellikle iş verenlerin ve iş arayanların buluştuğu sosyal ağ olarak tanımlanan Linkedln, popüler sosyal ağlarda yer alan yukarı kaydırma özelliğine kavuşuyor. Biliyorsunuz Instagram’da çok sık kullanılan ve en az 10 bin takipçili hesapların kullanabildiği bu özellik, takipçilere ulaşmada kolaylık sağlıyor. Şimdi ise test aşamasında olduğu ortaya çıkan, Linkedln yukarı kaydırma özelliği tam olarak ne sunuyor?

Linkedln yukarı kaydırma özelliği sunacak

Snapchat’ten kopyalanan özellik olan Hikâyeler, birkaç adım ileriye taşındığında ‘’yukarı kaydırma’’ ya doğru evrilmişti. Sosyal medya platformlarının katıldığı bu akıma, şimdi de Linkedln adım atıyor. Ortaya çıktığı kadarıyla platform için yukarı kaydırma özelliği test ediliyor.

Linkedln-yukari-kaydirma-ozelligi-00

LinkedIn pek çok açıdan diğer sosyal ağlardan geri kalmış olsa da Facebook, LinkedIn’in başarısını kurumsal ağ oluşturma alanında kopyalamaya çalışıyor. Linkedln de bu kopyalamaya karşılık olarak Facebook’a bağlı Instagram Hikâyeler özelliğini kopyalamaya çalıştığı görülüyor.

Alessandro Paluzzi’nin keşfettiği kadarıyla, Hikâyeler özelliğine ek olarak bu kişilerin bir bağlantıya gitmek için yukarı kaydırmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik ortaya çıkıyor.  Hikâyeleri diğer platformlarda kullanan kişiler bu özelliğe aşina olsa da yine de farklı bir platformda alışması zaman alabilir. Söz konusu özellik platformun diğer sosyal ağları yakalaması adına güçlü bir özellik gibi dursa da test aşamasında olduğu için son kullanıcıya ulaşıp ulaşmayacağı henüz belirsizliğini koruyuor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Popüler Instagram özelliği Linkedln’e geliyor!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  linkedin hesabını sildim… 0000000000000…[clear]00000[\clear]

" Popüler Instagram özelliği Linkedln’e geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Popüler Instagram özelliği Linkedln’e geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Popüler Instagram özelliği Linkedln’e geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
 2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
 3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?