Okunma

Popüler İnternet Servisleri Symbian’da!


27 Nisan 2009 Pazartesi 12:45
Popüler İnternet Servisleri Symbian’da!

Symbian, üçüncü şahıs yazılımlar konusunda önde gelen mobil platformlar arasında yer alıyor. Her geçen gün yeni ve alternatif uygulamalar sunan Symbian geliştiricileri zamanın getirdiği teknolojiyi de maksimum oranda kullanmaktan hiç de geri kalmıyorlar.

Mobil internetin hızlı yükselişi tüm mobil platformlarda olduğu Symbian için de uygulamaları daha fazla internet tabanlı olmaya itti. Snaptu da bu sürecin içersindeki uygulamalardan bir tanesi.


Uygulamanın servis arşivi oldukça kalabalık.

Snaptu popüler internet servislerini mobil cihazınıza taşıyan bir uygulama. Facebook, twitter, accuweather gibi farklı alanlardaki çok kullanılan internet servislerini desteklemesinin yanında her geçen gün gelişen ve güzelleşen bir yapıda. Bu sayede sürekli yeni servislerin eklendiğini atıl servislerin kaldırıldığını belirtelim.

Uygulamayı yüklediğiniz ilk anda varsayılan olarak 9 servis yüklü geliyor. Sonrasında menüyü istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Yeni servis eklemeniz ve mevcutları silmeniz mümkün. Çok kaliteli bulduğumuz arayüzü Snaptu’ya elit bir hava katıyor. Desteklediği uygulamaların tamamını kendi arayüzünden sunan program kullanıcı dostu bir yapıya sahip.


Uygulama ülkemizle uyumlu ve uyumlu olmayan servislere sahip.

Snaptu, Symbian için geliştirilmiş de olsa aslında java tabanlı bir uygulama ve birçok java destekli telefonda çalışması muhtemel bir yazılım. Nokia N82 ve N95 ile yaptığımız incelemede son derece başarılı bulduğumuz uygulama QVGA ekran ile gayet iyi bir performans sunuyor.

:: Hangi internet servislerini mobil cihazınızda kullanıyorsunuz?

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Popüler İnternet Servisleri Symbian’da!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    mrk cem bide nokia 5800 programlar bölümü acsan ne iyi olur yaa

" Popüler İnternet Servisleri Symbian’da! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Popüler İnternet Servisleri Symbian’da! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Popüler İnternet Servisleri Symbian’da! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "