Popüler Red Dead Online modu, hileye yenik düştü


28 Nisan 2021 Çarşamba 22:19
ABONE OL
Popüler Red Dead Online modu, hileye yenik düştü

Red Dead Online ücretli mod menülerinden biri, kullanıcıları vuran bir dizi yasağın ardından devre dışı bırakıldı. Karar, RockstarGames’in Red Dead topluluğunda hile yapanlara karşı aldığı en sert önlemlerden biri oldu.

Söz konusu mod, Red Dead Online‘ın premium para birimi olan altın külçeleri içeren hazine sandıkları oluşturmaya olanak tanıyordu. Oyuncular bu sayede sonsuz sayıda hazine haritası ve koleksiyoncu öğeleri oluşturabiliyordu. Stüdyo bu ayın başlarında mod menüsünü kullanan hesapları yasaklamaya, askıya almaya ve silmeye başlamıştı. Modun yaratıcıları ilk başta yeniden etkinleştirmeyi düşünse de, daha fazla kullanıcının mod sebebiyle oyundan yasaklandığını görmeleri üzerine geri adım atmak durumunda kaldı.

Red Dead Online oyuncuları farklı cezalara çarptırıldı

Mod menüsünü kullanan oyuncular, GTA forumları, hem Discord hem de Reddit‘ten yasaklandıklarını ve karakterlerinin silindiğini bildirdi. Öte yandan alınan cezalar da farklılık gösterebiliyor. Zira bazı oyuncular 30 günlük uzaklaştırma cezasına çarptırıldığını söylerken, bazı oyuncular da kalıcı olarak oyundan uzaklaştırıldığını bildirdi.

ppopuler-red-dead-online-modu-hile-nedeniyle-kapatildi

2019’un sonlarında PC platformuna gelişinden beri Red Dead Online, mod menüsü nedeniyle birçok sorun yaşadı. Bunun en büyük örneklerinden birisi geçtiğimiz sene ABD’de polis tarafından öldürülen George Floyd’un aleyhine mesajlar barındıran moddu. Tüm bu olaylardan sonra Rockstar, lobi boyutlarını küçülterek yaşanan sorunların önüne geçmek istedi.

Stüdyo benzer sorunları GTA Online‘da da yaşamış, Take-Two ile gerçekleştirilen görüşmelerin sonunda da mod menüsünü kapatmıştı. Şimdiyse Vahşi Batı temasına sahip oyun için bu tarz bir kararın alınıp alınmayacağı merak konusu.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
17 gün önce

Hilesiz oyun dünyası ayrı platformlarda olalim hileciler hilecilerle takılsın 3 ay emek verip oyunda 1000 altın yapıyosun adam hileyle 1 günde yapıyor emek hirsizları ne anliyolar sanki gerek para sizofreni bunlar

Furkan Erken
Furkan Erken
16 gün önce

Şizofreni nin daha ne olduğunu bilmiyorsun bilmediğin kelimeyi konuşma kardeşim

" Popüler Red Dead Online modu, hileye yenik düştü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Popüler Red Dead Online modu, hileye yenik düştü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Popüler Red Dead Online modu, hileye yenik düştü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!