Okunma

Porsche drone işine giriyor!


04 Mart 2018 Pazar 12:00
Porsche drone işine giriyor!

Dünyanın en çok rağbet gören firmalarından biri olan Porsche, kendisinden beklenmeyen bir işe girerek herkesi heyecanlandırıyor. Otomobil firmaları içerisinde kendine edindiği yer ile kalitesi ve başarısının herkes tarafından kabul edildiği şirket, aynı şeyi hava yolu şirketleri arasında da yapmak için drone ile yolcu taşıma işine giriyor.

Porsche’dan drone ile yolcu taşıma!

Automobilwoche, Porsche‘nin yolcu uçakları (drone) geliştirdiğini ve ilk tasarımın taslağını sergilemeye çok yakın olduğunu iddia etti. Bu iddiaya göre yapılacak olan yolcu uçakları (drone) için pilot ihtiyacı yok çünkü uçuş kontrolünün büyük bir kısmı otomatik olacak.

Porsche konuyla ilgili henüz net bir açıklama yapmamışken, Detlev von Platen, Zuffenhausen’deki Porsche tesisinden, Stuttgart havalimanına gitmenin “en az yarım saat” sürdüğünü, ancak uçakla sadece “üç buçuk dakika” sürdüğünü kaydetti. Bu söylemde kısa mesafeli yolcu uçakları (drone) iddiası güçlendirdi.

Önümüzdeki 10-15 yıl içerisinde, bir çok kişiye göre, artık insanlar arabaya değil drone gibi hava araçlarına yatırım yapacak ve Porsche‘nin neredeyse bütün rakipleri ya da deyimi yerindeyse çoğu otomobil firması drone işine girmeye hazırlanırken, geleceğin sektöründen Porsche de uzak kalamazdı. Belkide yıllardır hayal edilen “uçan araba” kavramı drone gibi araçlar sayesinde gerçek olacak ve yer yüzünde trafik kalmayacak.

:: Otomobil firmalarının gözlerini göğe dikmiş olmaları hakkında siz ne düşünüyorsunuz?




yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Porsche drone işine giriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Porsche drone işine giriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Porsche drone işine giriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "