Okunma

Poseidon Projesi Hayat Kurtaracak


29 Kasım 2012 Perşembe 13:30
Poseidon Projesi Hayat Kurtaracak

Poseidon projesi, kurumlara deprem anında çalışanlarından çabuk ve etkin bir şekilde haber alarak, durumlarını öğrenme olanağı sunuyor. Çalışanların ihtiyaçları konusunda bilgi akışı ve destek verilebilmesi sağlanırken, haber alınamayan çalışanların konum bilgisi de edinilebiliyor.

Sivil toplum kuruluşlarının ve toplulukların da faydalanabileceği Poseidon sisteminde üyeler arasında deprem anında yardımlaşabilme imkânından yararlanılıyor.

Poseidon Sistemi nasıl çalışıyor?

Kurum üyeleri acil durum öncesinde Poseidon sistemine giriş yaparak kişisel bilgilerin yanı sıra ev ve iş adresi, yakın bilgilerini ve acil durum eylem planı bilgilerini giriş yapıyor.

Deprem anında kurumun yetkili acil durum yöneticileri, üyelere durumları hakkında bilgi edinebilmek için web uygulaması, e-posta, SMS ve akıllı telefon uygulamaları gibi çeşitli yollarla bildirim gönderiyor.

Bu bildirimlerin ardından üyeler de yine aynı yollarla sisteme geri bildirimde bulunarak durumları hakkında bilgi veriyor. Durumunu bildiremeyen üyelerin ise yakınlarıyla iletişime geçilerek bilgi alınıyor ve yetkililere iletiliyor.

Bu projede Windows Azure Bulut çözümünden yararlanılması sayesinde deprem anında kurum tarafından yetkilendirilen bireylerin, her yerden üyelere yardımcı olabilmek amacıyla bilgilere ulaşabilmeleri mümkün.

Aralık ayından itibaren tüm kurum, STK ve topluluklar, kurumsal acil durum yönetim sistemi olan Poseidon’dan ücretsiz olarak faydalanabilecek.

:: Sizce Poseidon projesi başarılı olur mu?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Poseidon Projesi Hayat Kurtaracak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Poseidon öylemi? Satın bakalım satın alan bulur musunuz?

  2. itsarmani dedi ki:

    Güzel bir yöntem .

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Deprem anında akıllı telefonu bulduk da çekti de eposta attık. Sms at daha iyi. Bende birşey sandım. ..

" Poseidon Projesi Hayat Kurtaracak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Poseidon Projesi Hayat Kurtaracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Poseidon Projesi Hayat Kurtaracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "