Okunma

Posta Güvercini mi, İnternet mi?


18 Eylül 2010 Cumartesi 10:50
Posta Güvercini mi, İnternet mi?

İnternet artık günümüzde ne kadar yaygınlaşa ve hızlanmış olsa da bazıları için bu hız hala yeterli değil. Aslına bakılacak olursa, dünyanın büyük kısmında İnternet hızlarının arzu edilen seviyede olduğunu söylemek zor. (Her Şeyi Değiştiren Teknolojiler)

Bu duruma dikkat çekmek isteyen Trefor Davies adlı adam çok basit bir deney yaptı. Geçmişin iletişim yöntemi, posta güvercinleri ile İnternet’in hızını karşılaştırmak isteyen Davies, bu ikisini yarıştırdı.

 

Posta güvercinlerinin ayaklarına microSD kart bağlandı

Posta Güvercini

Ayaklarına, içlerinde yüzlerce MB’lık video dosyası bulunan bir microSD kart takılan posta güvercini 90 km ötedeki bir noktaya gönderildi. Aynı anda, aynı boyuttaki video dosyasını YouTube’a upload edilmeye başlandı.

Posta güvercini, belirlenen hedefe 75 dakika içinde varırken, bu süre içerisinde upolad’un ancak %60’ı tamamlanabildi. Davies, daha önce de benzeri yapılan bu deneyin bilimsel olmadığını ve aslında çok fazla bir şey kanıtlamadığını fakat insanların İnternet’i verimli bir şekilde kullanabilmeleri için daha fazla hıza ihtiyaç duyduklarının aşikar olduğunu söyledi.

:: İnternet hızları ne zaman yeterli hale gelir?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/172063-posta-guvercini-mi-internet-mi.html
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Posta Güvercini mi, İnternet mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    o kuşu ingiltereden çine gönderip kıyas yapsaydı birde

  2. SDN Okuru dedi ki:

    daha önce benzer bir durum israil’de de yapılmıştı…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    🙂

" Posta Güvercini mi, İnternet mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Posta Güvercini mi, İnternet mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Posta Güvercini mi, İnternet mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "