Okunma

Pratik Netflix tüyoları


09 Mart 2017 Perşembe 12:00
Pratik Netflix tüyoları

Ülkemizde de yoğun bir şekilde kullanılan Netflix servisi için özellikle çevrimdışı modu ile birlikte ciddi bir kullanım oranına ulaştı. En başarılı VoD (Video on Demand) servislerinden biri olan Netflix için dikkat çeken kullanım ipuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Netflix ipuçları

Netflix ipuçlarına veri kullanımı ile başlamak gerekiyor. Akıllı telefonlarımızda kullandığımız data miktarlarını verimli kullanabilmek ve takibini gerçekleştirmek için bazı detayları bilmek gerekiyor. Hesabınız alanına girdikten sonra Profilim kısmına girdiğinizde bu detaylara erişebilirsiniz. Düşük kalitede bir video, 1 saatlik süre içinde yaklaşık 300 MB veri tüketiyor. Aynı süre izlenen orta kalitede bir içerik 700 MB civarı, yüksek kalitede bir video ise 1 saatlik sürede yaklaşık 3 GB veri harcayacaktır. 

Eğer, Netflix servisini offline olarak henüz kullanmaya başlamamışsanız, sunucu yoğunluğunun teorik olarak az olabileceği saatlerde bu servisten faydalanmak, kullanıcı deneyimini daha iyi seviyelerde tutacaktır. 

Netflix servisini bilgisayardan kullanıyorsanız ve WiFi bağlantınızda sorun varsa kullanım tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Bitrate ayarlarınızı değiştirerek bu sorunu ortadan kaldırmanız mümkün. Chrome tarayıcısından CTRL + Shift + Alt + S  tuşlarına basarak yayın yöneticisi ayarlarına erişip dilediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Bir diğer erişim yolu ise Shift + Alt + Sol fare tuşu kombinasyonudur.

Netflix’i klavye kısayolları ile hızlı kullanmak da mümkün. F tuşuna basarak tam ekran moduna geçebilir, Esc tuşu ile bu modu kapatabilirsiniz. PgDn ve PgUP butonları ise durdur/başlat işlevini görüyor. Shift + sağ ok ve Shift + sol ok ile ileri-geri sarma işlemini yapabilirsiniz. Klavyedeki tuşu ise mute işlevi görüyor.

:: Netflix kullanıyor musunuz?

 
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Pratik Netflix tüyoları”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    baya ilgi çekici bir başlık olmuş.başka klavye kısa yolu var mı 🙂 birde tüyolardan bahsederseniz çok iyi olur.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    netflix hakkında pek bilgim yoktu siteye girdim bir haber gördüm ülkelerin her ay internet hızlarıyla ilgili alt yapı tablosu vardı ama türkiye yok. Türkiyenin ilk 10 içinde olup olmadığını görmek için tıklayın yazısına tıkladım 30-40 ülke var ama türkiye yine yok. İşim olmaz bu şirketle.

" Pratik Netflix tüyoları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Pratik Netflix tüyoları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Pratik Netflix tüyoları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "