Okunma

Projektör satışları 100 bine Ulaştı


18 Ağustos 2009 Salı 14:27
Projektör satışları 100 bine Ulaştı

Dünyadaki 3LCD ihtiyacının yaklaşık yüzde 90‘ını Epson’ın karşıladığını ifade eden Epson Türkiye Ofis Müdürü Sevil Kanat, Türkiye’deki projektör satışlarının da 100 bine yaklaştığını dile getirdi. Türkiye projektör pazarının büyük bir hızla büyüdüğüne de dikkat çeken Kanat, ürünün iş dünyası trendlerine bağlı olarak kullanım alanlarının arttığını ve özellikle en yüksek satışların eğitim sektöründe gerçekleştiğini hatırlattı.

Kanat ayrıca, genel olarak teknolojiye ilginin artmasının, çeşitlilik, yüksek çözünürlük ve daha yüksek parlaklık özelliklerinin bu ilgide etkili olduğunu belirtti.

 

Epson her kesime uygun projeksiyon ürünleri ile dünya 3LCD ihtiyacının yaklaşık %90’ını karşılıyor.

 

Yıllık projektör satışının 100 binlerle ifade edildiğini dile getiren Kanat, Türkiye pazarına ilişkin şunları söyledi; Bu satış rakamlarıyla Türkiye, Avrupa, Ortadoğu, Afrika (EMEA) Bölgesi’nin, projektörlerde en hızlı büyüyen ülkesi haline geldi. 100 bine dayanan projektör satışlarının yüzde 65’ini eğitim sektörü oluşturuyor.

Talep özellikle Milli Eğitim Bakanlığı ve özel dershanelerden geliyor. Yeni öğretim yılının taleplerini de göz önünde bulundurduğumuzda ve Epson‘ın görüntü kalitesini artıran yeni yatırımları ile 2009 yılını projektör kategorisinde yine büyümeyle kapatacağımızı düşünüyoruz”.

:: Projektörlerde neye dikkat edersiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Projektör satışları 100 bine Ulaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Projektör satışları 100 bine Ulaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Projektör satışları 100 bine Ulaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "